دو برابر شدن گل های مسی نسبت به مارادونا در تیم ملی آرژانتین

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، تعداد گل های کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین پس از دیدار برابر پاراگوئه، دو برابر ستاره سال های دور آلبی سلسته شد.

دو برابر شدن گل های مسی نسبت به مارادونا در تیم ملی آرژانتین

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و به نقل از آس، هنوز در آرژانتین درباره بهترین بازیکن تاریخ ادوار این کشور بین دیگو آرماندو مارادونا و لیونل مسی بحث است. دلایلی که مطرح می گردد باعث نمی گردد از ارزش هیچ یک کم گردد. با این حال اگر این موضوع از لحاظ گلزنی آنالیز گردد مسی بهتر از مارادونا است.

پس از گل مسی در دیدار آرژانتین و پاراگوئه در هفته دوم کوپا آمه ریکا، مهاجم آلبی سلسته به رکورد 68 گل ملی رسید و با این گل دو برابر بیشتر از مارادونا برای تیم ملی گلزنی کرد. مارادونا ستاره سال های دور آلبی سلسته تنها 34 گل ملی در کارنامه داشت.

مسی برای رسیدن به این رکورد به 132 بازی احتیاج داشت و مارادونا در 69 بازی توانست 34 گل به ثمر برساند. میانگین گل مهاجم بارسلونا 0.51 و مارادونا 0.49 است.

اگر گل های باشگاهی هم در کنار گل های ملی قرار داده گردد باز هم رجحان مسی آشکار است. او برای بارسلونا 603 بار گلزنی نموده است که با گل های ملی به 671 می رسد. این در حالی است که مجموع تعداد گل های مارادونا 345 است. یعنی مسی به 19 گل احتیاج دارد تا در این بخش نیز دو برابر ستاره سال های دور آرژانتین گلزنی نموده باشد.

علاوه بر این مهاجم بارسلونا در حالی بهترین گلزن تاریخ آلبی سلسته محسوب می گردد که با دومین بازیکن 14 گل فاصله دارد. گابریل باتیستوتا در صندلی دوم و سرخیو آگوئرو با 29 گل در صندلی سوم قرار گرفته است.

با این حال زمانی درباره عملکرد مسی در تیم ملی ابهام به وجود می آید که او در این 132 بازی هیچ جامی با آلبی سلسته فتح ننموده است. او تنها مدال طلای المپیک پکن 2008 را با تیم زیر 23 سال به دست آورد و با تیم زیر 20 سال قهرمان جام جهانی 2005 شد، این در حالی است که مارادونا با آلبی سلسته فاتح جام جهانی 1986 مکزیک شد اما در سایر بخش ها ستاره کنونی بارسلونا برتر از مارادونا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دو برابر شدن گل های مسی نسبت به مارادونا در تیم ملی آرژانتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو برابر شدن گل های مسی نسبت به مارادونا در تیم ملی آرژانتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید