روزهای تراژیک و سخت کرونایی در تهران

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به شرایط این روزهای تهران، گفت: در حال حاضر تهران روزهای تراژیک و بسیار سخت کرونایی را طی می نماید. در تهران شرایط تلخی داریم و برای اولین بار از شیوع کرونا تا کنون ظرف 24 ساعت گذشته از مرز 1800 ابتلای جدید عبور کردیم.

روزهای تراژیک و سخت کرونایی در تهران

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی امروز پنجشنبه در مراسم رونمایی از اسپری کرونا سیف برای تبدیل ماسک های معمولی به ماسک های جاذب کرونا با اشاره به شرایط امروزه کرونا در تهران گفت: در تهران شرایط تلخی داریم و تعداد بیماران بستری ما به علت کرونا به 8 هزار و 300 تن رسیده است و برای اولین بار از شیوع کرونا تا کنون ظرف 24 ساعت گذشته از مرز 1800 ابتلای جدید عبور کردیم.

وی با اشاره به شرایط این روزهای تهران، گفت: در حال حاضر تهران روزهای تراژیک و بسیار سخت کرونایی را طی می نماید و بیمارستان دکتر مسیح دانشوری خدمات بسیار مطلوب و با کیفیتی را در این شرایط به مردم تهران ارایه می دهد و این کوشش های علمی و پژوهشی موجب شده که این مرکز به مرجعی برای پروتکل ها و روش های درمانی کووید تبدیل گردد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از کوشش های تمامی کادر بهداشت و درمان تشکر و قدردانی کرد و گفت: علی رغم افزایش تعداد فوتی ها در روزهای اخیر در تهران، اگر نگاهی به افزایش بستری ها بیندازیم و نسبت فوتی ها به بستری ها را اندازه بگیریم، این نسبت در حال حاضر 1,7 است که یک آمار بسیار امیدوار کننده است که به نسبت موارد بستری میزان فوت ما افزایش پیدا ننموده است.

زالی ضمن قدردانی از کوشش های علمی و شبانه روزی همه کادر درمان، گفت: از روز اول کرونا تا کنون بیش از 93,7 درصد بیماران کرونایی که به بیمارستان مراجعه نموده اند، خوشبختانه درمان و ترخیص شده اند که باید از این بابت قدردان اساتید و کادر بهداشت و درمان باشیم که برای کاهش مرگ و میر کارهای بزرگی انجام دادند.

وی اضافه نمود: هنوز در دنیا درباره انتقال ویروس کرونا به وسیله ذرات هوا ابهامات زیادی وجود دارد، اما بعضی مطالعات شواهد محکمی دارند که درصد زیادی از این ذرات به وسیله هوا منتقل می گردد که دستاورد علمی امروز می تواند در این زمینه بسیار یاری کننده باشد.

منبع: فرارو

به "روزهای تراژیک و سخت کرونایی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای تراژیک و سخت کرونایی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید