سردرگمی CAS از پیچیدگی های پرونده سوپرجام

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، دادگاه عالی ورزش اما زمان جدیدی را برای صدور حکم سوپرجام تعیین نموده و وعده داده که تا 8 آگوست (17 مرداد) رأی این پرونده را صادر کند.

سردرگمی CAS از پیچیدگی های پرونده سوپرجام

سردرگمی CAS از پیچیدگی های پرونده سوپرجام

رأی سوپرجام برخلاف آنچه تصور می شد، اینقدر ابعاد پیچیده ای داشته که دادگاه بین المللی ورزش را هم دچار سردرگمی نموده است و حقوق دانان CAS هنوز نتوانسته اند درباره اش به جمع بندی نهایی برسند. این همان پرونده ای است که هر فردی که کوچکترین اطلاعی درباره مباحث حقوقی نداشت در فوتبال به خودش اجازه می داد درباره اش اظهارنظر کند و برایش حکم صادر کند.

به هرحال اما آنالیز ها به اینجا رسید که دادگاه بین المللی ورزش بار دیگر صدور نهایی حکم سوپرجام فوتبال ایران را به تعویق انداخت و تاکید نمود که این پرونده احتیاج به زمان بیشتری برای رسیدگی دارد.

دادگاه بین المللی ورزش قرار بود بامداد امروز(شنبه) رای نهایی خود را در مورد شکایت باشگاه استقلال تهران از سازمان لیگ فوتبال و باشگاه پرسپولیس بابت سوپرجام سال 1397 صادر کند.

مسئولان دادگاه CAS پس از آنالیز دوباره این پرونده نامه ای را به باشگاه های استقلال و پرسپولیس ارسال و اعلام کردند این پرونده دارای پیچیدگی هایی است که احتیاج به آنالیز همه جانبه دارد.

دادگاه بین المللی ورزش بار دیگر رسیدگی به اعلام رای سازمان لیگ فوتبال مبنی بر پیروزی سه بر صفر پرسپولیس مقابل استقلال تهران به دلیل عدم حضور آبی پوشان پایتخت در زمین مسابقه که منجر به کسب سوپرجام فوتبال برای باشگاه پرسپولیس شد را شامل قانون R59 دانست.

طبق این ماده قانون رسیدگی به شکایت تیم های ورزشی در صورتی که یک پرونده دارای ابعاد گسترده باشگاهی و ملی باشد احتیاجمند زمان بیشتر برای رسیدگی است.

دادگاه عالی ورزش اما زمان جدیدی را برای صدور حکم سوپرجام تعیین نموده و وعده داده که تا 8 آگوست (17 مرداد) رأی این پرونده را صادر کند.

هنوز معلوم نیست این پرونده تا زمان تعیین شده به نتیجه می رسد یا نه؟

2 - 270

منبع: ایران ورزشی

به "سردرگمی CAS از پیچیدگی های پرونده سوپرجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردرگمی CAS از پیچیدگی های پرونده سوپرجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید