شکایت از رئیس مجلس فعلا منتفی است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش تعداد امضاهای شکایت از رئیس مجلس به 21 امضا گفت که این موضوع فعلا منتفی است.

شکایت از رئیس مجلس فعلا منتفی است

علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با وبلاگ کاتالوگ اظهار کرد: بر اساس ماده 24 آیین نامه اگر 25 نفر از نمایندگان نسبت به عملکرد رئیس یا اعضای هیئت رئیسه معترض باشند می توانند موارد را بنویسند و به کمیسیون تدوین آیین نامه بدهند.

وی اضافه نمود: کمیسیون وظیفه دارد ظرف سه روز هیئت رسیدگی را شکل دهد، این هیئت متشکل از روسای کمیسیون های تخصصی و اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه است که 10 روز فرصت دارند نسبت به این اعتراض با حداقل 15 نفر و حضور حداقل سه نفر از متقاضیان تشکیل جلسه دهند. اگر هیئت نظر به عدم صلاحیت فرد را تصویب کرد که فرد نمی تواند عضو هیئت رئیسه یا رئیس باشد، این موضوع در جلسه غیرعلنی بحث می گردد و موارد گفته می گردد و متقاضیان صحبت می نمایند، کمیسیون هم گزارش می دهد و در اولین جلسه علنی هم بدون بحث، در مورد صلاحیت فرد رأی گیری می گردد.

وی ادامه داد: اگر نظر مجلس بر عدم صلاحیت رئیس یا عضو هیئت رئیسه باشد، فرد از صندلی خود در هیئت رئیسه مستعفی خواهد بود و او حق کاندیدا شدن برای آن مسئولیت را ندارد اما نمایندگی او سلب نمی گردد.

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه همچنین یادآور شد: در مورد آقای لاریجانی تعداد بیش از 25 نفر از نمایندگان شکایت از ایشان را امضا کردند که تحویل کمیسیون آیین نامه شد، البته بعد از مدتی عده ای امضای خود را پس گرفتند و از نصاب افتاد اما مجدداً عده ای امضا کردند و به نصاب رسید. باز هم تعدادی امضای خود را پس گرفتند و طبق آخرین اطلاعات در حال حاضر 21 نفر بر امضای خود باقی مانده اند بنابراین اعتراض به عملکرد آقای لاریجانی فعلا منتفی است مگر این که مجددا امضا جمع آوری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شکایت از رئیس مجلس فعلا منتفی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت از رئیس مجلس فعلا منتفی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید