علی نژاد: حضور تماشاگران استقلال در استادیوم آزادی آزمایشی بود

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و به نقل از روابط عمومی وزارت ورزش، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای درخصوص تصمیم گرفته شده برای حضور تماشاگران در بازی استقلال مقابل نساجی مازندران در استادیوم آزادی گفت: حدود بیست و یک ماه حضور تماشاگران در رویدادهای ورزشی به علت شیوع ویروس کرونا نداشتیم. اوایل اسفند سال 1398 با هماهنگی که با ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شد مسابقات بدون حضور تماشاگر انجام شد.

علی نژاد: حضور تماشاگران استقلال در استادیوم آزادی آزمایشی بود

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه از ابتدای آذرماه طرح محدودیت های هوشمند قرار است در کشور اجرا گردد با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا و کمیته امنیتی اجتماعی این ستاد قرار شد به صورت آزمایشی مسابقه دو تیم استقلال و نساجی با حضور تماشاگران برگزار گردد. این اتفاق به صورت آزمایشی بود و با توجه به آنالیز های انجام شده این بازی را انتخاب کردیم. هیچ گونه تبعیضی بین تیم ها و رشته های مختلف نداریم و تنها این بازی به عنوان بازی آزمایشی برای ورود تماشاگران به استادیوم انتخاب شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اعلام نمود: هدف ما این بود که نقاط ضعف را در این جهت شناسایی کنیم. با هماهنگی انجام شده با شورای تامین استان، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال خوشبختانه این کار انجام شد و پنج هزار تماشاگر در بازی این دو تیم حضور داشتند. نقاط ضعفی که در این راستا بود ارزیابی کردیم و دراین خصوص با مسئولین مربوطه جلسه ای را برگزار کردیم.

علی نژاد گفت: قرار شد با همکاری فدراسیون، حراست وزارت ورزش و جوانان، سازمان لیگ، مدیران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و مسئولین شرکت توسعه نواقص را رفع کنیم و بتوانیم بعد از اینکه طرح محدودسازی هوشمند ابلاغ شد در آذرماه با رعایت پروتکل ها و اینکه افرادی که می خواهند به استادیوم بیایند حتما باید دو دوز واکسن را زده باشند شاهد حضور تماشاگران باشیم.

وی ادامه داد: قصد ما این است که برای ورود تماشاگران به استادیوم راستی آزمایی انجام دهیم و با استفاده از ظرفیت 30 درصدی استادیوم ها حضور تماشاگران را داشته باشیم. تداوم این موضوع نیازمند همکاری همه دستگاه های ذیربط است و خود طرفداران نیز باید همه پروتکل ها را رعایت نمایند که دچار اشکالات بعدی نشویم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اضافه نمود: امروز که با همت دولت و عزیزانمان در وزارت بهداشت واکسیناسیون جمعی تا حد قابل قبولی شکل گرفته و قرار است محدودیت ها تغییراتی داشته باشد و کسانی که واکسیناسیون شده اند شرایط بهتری داشته باشند، هدف ما این است که امکان حضور تماشاگران را در استادیوم ها ایجاد کنیم و بتوانیم نشاط را بین آحاد جامعه و خود ورزشکاران رقم بزنیم.

وی گفت: سعی می کنیم این اتفاق ابتدا در حوزه باشگاهی صورت بگیرد و بعد از آن با هماهنگی های انجام شده در سطح ملی نیز شاهد حضور تماشاگران باشیم. لازمه آن رعایت همه اصول و پروتکل ها است که در رده ملی نیز حضور تماشاگران بلامانع باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "علی نژاد: حضور تماشاگران استقلال در استادیوم آزادی آزمایشی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: حضور تماشاگران استقلال در استادیوم آزادی آزمایشی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید