عواملی که سیستم ایمنی سالمندان را دچار اختلال می کند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، شهین لنگری درخصوص توجه به سالمندان در دوران کرونا اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا و پیامدهای اجتماعی و مرتبط با سلامتی آن باید به عنوان یکی از مهم ترین وقایع اجتماعی بشر در قرن 21 در نظر گرفته شود که در این بین سالمندان به عنوان یکی از مهم ترین گروه های پرخطر در ابتلا به کرونا ویروس هستند.

عواملی که سیستم ایمنی سالمندان را دچار اختلال می کند

وی تنهایی را یکی از مهمترین مسائل سالمندان در دوران همه گیری بیماری کرونا دانست و گفت: دیدار با سالمندان بدلیل ترس از انتقال ویروس کرونا به آن ها بسیار محدود شده است به همین دلیل اطرافیان و فرزندان آن ها باید علاوه بر مراقبت های بهداشتی، مسائل روحی و روانی را برای آن ها در نظر بگیرند تا احساس تنهایی، کمتر به آن ها فشار وارد کند.

لنگری بیان کرد: مسائل سالمندان فقط بیماری های جسمی نیست، بلکه موضوع سلامت روان سالمندی به خصوص در دوران کرونا، از حساسیت بیشتری برخوردار است بنابراین باید به نیازهای روحی سالمندان توجه شود.

وی ادامه داد: اضطراب و افسردگی، سیستم ایمنی سالمندان را دچار اختلال کرده و آنان را مستعد ابتلاء به بیماری های جسمی می کند که تماس های مکرر نزدیکان این عزیزان می تواند به کاهش استرس و اضطراب سالمندان یاری کند.

لنگری توصیه کرد: مسائل معنوی و روحانی باعث ایجاد احساس خوب در فرد می شود بنابراین از سالمندان بخواهید ارتباط خود را با این موضوع حفظ و تقویت کنند.

وی با اشاره به ایجاد نگرانی بیش از حد توسط برخی از منابع در اخبار و فضای مجازی گفت: اگر اطرافیان این گونه اخبار را دنبال می کنند نباید محتوای آن را به افراد مسن انتقال دهند.

لنگری تاکید کرد: به هر طریقی باید به یاری سالمندان بشتابیم و نیازهای ضروری آنان را برآورده کنیم تا برای تامین نیازهای خود مجبور نباشند خارج از منزل بروند و در معرض ابتلا به بیماری کرونا قرار گیرند.

وی درخصوص سالمندانی که در خانه های سالمندان نگهداری می شوند، بیان نمود: باید از این افراد به خوبی مراقبت و به موضوع مهم فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در این مراکز توجه جدی شود.

لنگری اظهار داشت: به دلیل کمبود زیرساخت های لازم و همین طور با در نظر دریافت محدودیت شناخت سالمندان از فناوری های جدید انتظار می رود صداوسیما، رادیو، سمن ها و گروه های داوطلب در شرایط بحرانی امروز به یاری پر کردن خلأ به وجود آمده برای سالمندان بروند.

منبع: همگردی

به "عواملی که سیستم ایمنی سالمندان را دچار اختلال می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عواملی که سیستم ایمنی سالمندان را دچار اختلال می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید