روسیه: جهش های ویروس کرونا اثربخشی واکسن را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، رئیس آژانس فدرال پزشکی - بیولوژیکی روسیه گفت: جهش های جدید ویروس کرونا اثربخشی واکسن ها را کاهش می دهد.

روسیه: جهش های ویروس کرونا اثربخشی واکسن را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ کاتالوگ به نقل از تاس، ورونیکا اسکوارتسووا رئیس آژانس فدرال پزشکی - بیولوژیکی روسیه FMBA گفت: از مارس 2020، مطالعات ژنتیکی مولکولی گردش ویروس کرونا که در روسیه توسط مرکز برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت خطرات بهداشتی پزشکی اجرا شده است نشان می دهد، جهش های جدید ویروس کرونا اثربخشی واکسن ها را کاهش می دهد.

سرویس مطبوعاتی FMBA روز جمعه گفت، آژانس فدرال پزشکی-بیولوژیکی روسیه که در واقع موسسه ملی بهداشت عمومی فدراسیون روسیه و تحت نظر وزارت بهداشت است جهش های جدید ویروس کرونا را شناسایی کرده است که قادر به کاهش اثربخشی داروهای درمانی و پیشگیری از جمله واکسن ها هستند.

دانشمندان روسیه خطوط جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 را شناسایی کرده اند؛ ظهور خطوط ژنتیکی جدید SARS-CoV-2 حامل جهش در مناطق متغیر ژنوم ویروس، ممکن است خواص بیولوژیکی ویروس و علائم بالینی عفونت را تغییر دهد و اثربخشی داروهای درمان و پیشگیری از جمله واکسن های تولید شده و آزمایش شده در برابر انواع قبلی ویروس SARS-CoV -2 را کاهش دهد.

علاوه بر این، گزارش FMBA می گوید که در هفته سوم ژوئن 2021 نوع هندی کووید 19 در 87 درصد موارد در مسکو تشخیص داده شده که در مقایسه با هفته دوم ژوئن که 55.7 درصد و ابتدای ماه که فقط 35 درصد بوده فرایند صعودی داشته است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "روسیه: جهش های ویروس کرونا اثربخشی واکسن را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: جهش های ویروس کرونا اثربخشی واکسن را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید