ویروس کرونا ماه ها پیش از اعلام رسمی شیوع آن در چین در آمریکا در حال گردش بوده است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، شواهد بیشتری از شیوع کروناویروس در غرب قبل از اعلام رسمی آن بوسیله چین به دست آمده است.

ویروس کرونا ماه ها پیش از اعلام رسمی شیوع آن در چین در آمریکا در حال گردش بوده است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ آنلاین به نقل از دیلی میل، پزشکان در لس آنجلس متوجه شدند در ماه های دسامبر تا فوریه شمار افرادی که با سرفه و مشکل تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند تا 50 درصد در مقایسه با دوره های مشابه 5 سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.

این درحالی است که اولین مورد از کووید 19 در بیمارستان لس آنجلس در 26 ژانویه به ثبت رسیده است. اولین مورد کووید 19 در بازار میوه و تره بار ووهان قبل از کریسمس ثبت شده و چین 31 دسامبر آن را به سازمان جهانی بهداشت گفت.

محققان در دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس (UCLA) پرونده 10 میلیون مراجعه کننده را بین دسامبر و فوریه بررسی کردند و متوجه افزایش شمار بیمارانی شدند که سرفه مشکوک داشته و با مشکل تنفسی پیدا کرده بودند.

مرگ بیمار 84 ساله انگلیسی، پیتر اتوود در منطقه کنت دو ماه قبل از تایید رسمی اولین مورد در بریتانیا و اعلام از سوی چین نیز باعث شده تا غربی ها بیشتر به پکن حمله کرده و اعلام کنند چین پنهان کاری کرده بوده است.

اما مقامات چینی بارها ادعا کرده اند ین بیماری اولین بار در بازار ووهان درست قبل از کریسمس (25 دسامبر) ثبت شده است و دولت چین تا 31 دسامبر شیوع ویروس جدید را به سازمان جهانی بهداشت اعلام نکرده بود.

آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی می گویند چین در این زمینه خیلی دیر کشورها را در جریان قرار داده و باعث شیوع بیماری در جهان شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ویروس کرونا ماه ها پیش از اعلام رسمی شیوع آن در چین در آمریکا در حال گردش بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا ماه ها پیش از اعلام رسمی شیوع آن در چین در آمریکا در حال گردش بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید