پیراهن مارادونا رکورد گران ترین پیراهن تاریخ را شکست

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، به گزارش استار، پیراهنی که دیگو مارادونا هنگام به ثمر رساندن گل جنجالی دست خدا به انگلیس در جام جهانی 1986 بر تن کرد، برای اولین بار به مزایده گذاشته شد. براهم واچر، رئیس مرکز لباس های خیابانی و کلکسیون های مدرن ساتبی گفت که 4 میلیون پوند برای این پیراهن پیشنهاد شده است.

پیراهن مارادونا رکورد گران ترین پیراهن تاریخ را شکست

به این ترتیب پیراهن مارادونا رکورد گران ترین پیراهن تاریخ را شکست. رکورد قبلی 157 هزار پوند بود، مبلغی که برای تی شرتی که پله در فینال جام جهانی 1970 پوشیده بود، فروخته شد.

مارادونا در بازی یک چهارم نهایی در مکزیکو سیتی در 22 ژوئن 1986 دو گل به ثمر رساند، تنها چهار سال پس از جنگ بریتانیا و آرژانتین بر سر جزایر فالکلند. گل اول بزرگ آرژانتینی با ضربه سر اعلام شد، اما توپ دور از چشم داور با دست مارادونا وارد دروازه انگلیس شد. او بعد از این دیدار گفت آن دست، دست خدا بود که توپ را وارد دروازه انگلیس کرد.

گل دوم مارادونا نیز بسیار زیبا بود. او در این صحنه تقریباً تمام تیم ملی انگلیسی را دریبل کرد و سپس پیتر شیلتون را نیز پشت سر گذاشت و توانست توپ را وارد دروازه کند. در سال 2002، در نظرسنجی فیفا این گل به عنوان گل قرن انتخاب شد.

واچر گفت این دو گل به خوبی یکدیگر را متعادل می کنند و دو جنبه از شخصیت مارادونا را آشکار می کنند.

آرژانتین در این دیدار 2-1 پیروز شد و در نهایت نیز در این جام قهرمان جام جهانی شد. مارادونا که بسیاری او را بهترین بازیکن تمام دوران می دانند، با سوء مصرف کوکائین و سایر افراط کاری ها دست و پنجه نرم کرد و در نوامبر 2020 در سن 60 سالگی درگذشت.

مارادونا پس از بازی پیراهن های خود را با هافبک انگلیسی استیو هاج تعویض کرد که تا به حال هرگز آن را نفروخت. او این پیراهن را به موزه ملی فوتبال انگلیس در منچستر امانت داده است و حالا این بازیکن سابق انگلیس تصمیم گرفته است تا پیراهن مارادونا را در حراجی بفروشد و عواید آن را به امور خیریه اختصاص دهد.

منبع: فرارو

به "پیراهن مارادونا رکورد گران ترین پیراهن تاریخ را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیراهن مارادونا رکورد گران ترین پیراهن تاریخ را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید