پیشنهاد تبدیل خیابان ولیعصر به پیاده رو

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، نخستین پیاده روی عصرانه اعضای شورای شهر با پیشنهاد تبدیل شدن خیابان ولیعصر به پیاده رو همراه شد.

پیشنهاد تبدیل خیابان ولیعصر به پیاده رو

مدیر کل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین عصرانه پیاده روی مردمی همراه با اعضای شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد خیابان ولیعصر به پیاده راه تبدیل گردد.

محمد درویش که بعدازظهر دیروز 26 مهرماه به دعوت کمیته گردشگری، میراث فرهنگی و بافت تاریخی شورای شهر تهران برای پیاده روی در جهت میدان ولیعصر تا خیابان جمهوری حضور یافت، از احمد حکیمی پور به خاطر راه اندازی این حرکت نمادین تشکر کرد و گفت:

انتظار داشتم از 31 عضو شورای شهر تهران تعداد بیشتری در این مراسم حضور داشته باشند، قطعا حضور هشت عضو از 31 عضو شورا عدد بزرگی نیست.

وی با تاکید بر این که برای حل مسائل تهران باید اراده هماهنگی در این شهر ایجاد گردد، اعلام کرد که در حال حاضر 10 هزار میلیارد تومان به طور روزانه صرف هزینه ترافیک در تهران می گردد و در هر ماه 203 نفر به خاطر این شرایط ترافیک در تهران کشته می شوند.

مدیر کل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه نمود:

در شرایط بحرانی تهران، طبیعی است که تامین جهت ایمن دوچرخهسواری و پیاده راه ها لازم است. امیدوارم که اقدام عملی و جدی در این زمینه از سوی اعضای شورای شهر و شهرداری تهران اتفاق بیفتد.

درویش اضافه نمود که امیدوارم روزی خیابان ولیعصر به پیاده راه تبدیل گردد و سازمان حفاظت محیط زیست از این ایده حمایت جدی می نماید و حتی در صورت احتیاج این موضوع را در هیات دولت پیگیری خواهد نمود.

وی با تاکید بر این که نباید اولویت شهرداری تهران ساخت اتوبان، پارکینگ های چند طبقه و پل باشد گفت که این آزمون در کل جهان رد شده است و امیدوارم حرکت نمادین امروز و پیاده روی مسئولان ادامه پیدا کند تا روزی برسد که در شهر تهران بتوانیم صدای پرندگان را بشنویم.

اولین عصرانه پیاده روی مردمی همراه با اعضای شورای اسلامی شهر تهران بعدازظهر دوشنبه 26 مهر در ضلع جنوبی میدان ولیعصر به سمت خیابان جمهوری با حضور مرتضی طلایی، رحمت الله حافظی، اقبال شاکری، محمد سالاری، احمد حکیمی پور، احمد جهانمالی، ابوالفضل قناعتی، محمد حقانی و محمد درویش نماینده سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "پیشنهاد تبدیل خیابان ولیعصر به پیاده رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد تبدیل خیابان ولیعصر به پیاده رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید