چطور بدون دوربین نو، عکس های جذابی در سفر بگیریم؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، وقتی به سفر می رویم دوست داریم تصاویری مجذوب کننده و زیبا بگیریم تا خاطرات سفرمان را ثبت کنیم. با نکاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، می توانید بدون خرید دوربین نو، عکس های حرفه ای و زیبا از سفرتان بگیرید.

چطور بدون دوربین نو، عکس های جذابی در سفر بگیریم؟

حقیقت این است که برای ثبت عکس های زیبا نیازی به دوربین های گران قیمت ندارید. البته برخی از تکنیک های عکاسی هستند که فقط با دوربین های حرفه ای و لنزهای بزرگ می توانید اجرا کنید ولی چند نکته وجود دارد که با رعایت آن ها، با هر دوربینی می توانید عکس هایی بهتر ثبت کنید.

یک عکاس خوب می تواند عکس های عالی را با هر دوربینی بگیرد. اگر نکات عکاسی را بلد نباشید، با برترین دوربین ها نیز نمی توانید عکسی خارق العاده ثبت کنید.

قبل از اینکه برای خرید دوربین تازه هزینه کنید، سعی کنید تا تکنیک عکاسی خود را با همین دوربینی که الان دارید، ارتقا دهید. احتمالا بعدا شادمان می شوید که برای خرید دوربین تازه هزینه نکرده اید.

ترکیب بندی عکس های بی نقص

در حالی که هیچ قانون و محدودیتی در عکاسی وجود ندارد، تکنیک هایی وجود دارد که یادگیری آن ها بدون شک ارزشمند است. مثلا موقع عکاسی به جز زمانی که تقارن پس زمینه برای شما مهم است، سعی کنید تا سوژه عکس را در مرکز عکس قرار ندهید. در تنظیمات دوربین می توانید خط های راهنما را فعال کنید. با یاری این خط های راهنما می توانید ترکیب بندی مجذوب نماینده تری برای عکس های خود ایجاد کنید.

زاویه های مختلفی را امتحان کنید. مثلا سگ ها بامزه تر به نظر می رسند، اگر از آن ها در مقابل خط چشم هایشان عکاسی کنید. بزرگسالان، در حالی که دوربین کمی بالاتر قرار گرفته است، بهتر به نظر می رسند و بچه ها را بهتر است از زاویه پایین تر عکاسی کنید. نگاه کردن بزرگسالان به طرف پایین، باعث ایجاد چروک در چانه و گلو می گردد و تصویر ناخوشایندی ایجاد می نماید.

فاصله های مختلف را امتحان کنید. به جای اینکه جاذبه مهمی را در پس زمینه و در فاصله ای دور قرار دهید و از خانواده در جلوی آن با فاصله زیاد عکاسی کنید، به جاذبه مورد نظر نزدیک تر شوید یا طوری عکس بیاندازید که جاذبه مثلا یک برج بلند، مشرف به بقیه عکس قرار بگیرد.

وقتی در فضای باز عکاسی می کنید، سعی کنید نور همواره پشت سر شما باشد؛ چون در این صورت چشم انداز ای که عکاسی می کنید، نورپردازی بهتری خواهد داشت. برترین زمان برای عکاسی در نور طبیعی، بعد از طلوع آفتاب و قبل از غروب آفتاب است؛ زمانی که به عنوان ساعت طلایی شناخته می گردد.

اگر می خواهید یک عکس رمانتیک در ساحل بگیرید، غروب برترین موقع و وسط روز بدترین موقع است. چون در وسط روز نور شدید مستقیما از بالای سرتان می تابد.

بعلاوه، همواره فلاش دوربین را خاموش کنید. فقط در شرایطی که واقعا مجبور بودید آن را روشن کنید. بیشتر دوربین های تازه امروز و گوشی ها، حتی در نور کم هم عکس های بسیار زیبایی می گیرند. بنابراین اگر فلاش خاموش باشد، عکس های زیباتری خواهید داشت.

همواره عکس های خود را چک کنید تا اگر نور آن مناسب نبود، دوباره تنظیمات لازم را انجام دهید و لحظه های دلپذیر سفرتان را از دست ندهید.

قبل از به اشتراک گذاری عکس ها، چطور آن ها را ادیت کنیم؟

یکی دیگر از ابزارهایی که برای بهبود عکس های خود می توانید از آن بهره مند شوید، اپلیکیشن ها و نرم افزارهای ویرایش تصویر هستند. مثلا نرم افزارهای Adobes Photoshop Express یا Snapseed. در تنظیمات اینستاگرام هم می توانید قبل از اشترا ک گذاری عکس ها، آن ها را ویرایش کنید.

این نرم افزارها امکانی فراهم می نمایند که با یاری آن می توانید در زمانی کوتاه، عکس هایتان را به عکس هایی زیبا تبدیل کنید. با فیلترها و تنظیمات این برنامه ها کار کنید و انواع آن را امتحان کنید تا برترین نتیجه را بگیرید. با تغییر غلظت رنگ، نور، تضاد و... می توانید عکس های بهتری داشته باشید.

در ویرایش عکس، هر کسی استایل خود را دارد که بعد از مدتی کار کردن با نرم افزارها، استایل مورد علاقه خود را کشف می کنید.

از تجربه کردن نترسید

تجربه کردن یکی از کلیدهای موفقیت است، فرقی نمی نماید که از چه دوربینی بهره ببرید. پشت هر عکس زیبا و بی نقص، سال ها تجربه است. دست یافتن به نتیجه عالی در عکاسی، نیازمند تجربه و تمرین فراوان است.

با همه این نکات، اگر می خواهید برای سفرتان یک دوربین تازه خریداری کنید، حتما زودتر از سفر این کار را انجام دهید. با دوربین کار کنید و تنظیمات آن را یاد بگیرید. یک دوربین پیشرفته با تنظیمات اتوماتیک، هیچ فرقی با دوربین گوشی های میانه و خوب ندارد.

منبع: کجارو / nytimes.com

به "چطور بدون دوربین نو، عکس های جذابی در سفر بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور بدون دوربین نو، عکس های جذابی در سفر بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید