کابل: 102 نفر از اعضای طالبان کشته شده و 63 نفر زخمی شدند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ملی افغانستان امروز شنبه با صدور بیانیه ای اظهار داشت: در عملیات هوایی و زمینی نیروهای مسلح علیه شبه نظامیان طالبان در ولایت های کنر، زابل، بادغیس، بغلان، قندهار، هرات، غزنی، فاریاب و بدخشان 102 عضو این گروه کشته شدند.

کابل: 102 نفر از اعضای طالبان کشته شده و 63 نفر زخمی شدند

بر اساس این بیانیه، طی عملیات نیروهای ارتش و پلیس افغانستان 63 شبه نظامی طالبان نیز زخمی شده اند.

بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع ملی افغانستان در این خصوص می افزاید: همچنین 31 مین جاسازی شده توسط طالبان در ولایت های مذکور کشف و خنثی و مقادیر زیادی سلاح و مهمات مربوط به این گروه نیز منهدم شده است.

این در حالیست که نیروهای اشغالگر خارجی به سرکردگی آمریکا ابتدا قرار بود تا امروز اول ماه می امسال میلادی از افغانستان خارج شوند؛ اما بایدن با نقض توافق دوحه پیشتر اعلام نمود که این اقدام تا ماه سپتامبر روی می دهد؛ رویدادی که عدم عمل به وعهده ها توسط واشنگتن را بیش از پیش آشکار کرد.

از سوی دیگر کنفرانس استانبول با موضوع فرایند صلح افغانستان که پیشتر به تعویق افتاده بود، پس از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

در این نشست نمایندگان دولت افغانستان و گروه طالبان با حضور نمایندگان کشورهای مختلف و سازمان ملل متحد در خصوص آتش بس در افغانستان و نظام آینده این کشور مذاکره خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کابل: 102 نفر از اعضای طالبان کشته شده و 63 نفر زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابل: 102 نفر از اعضای طالبان کشته شده و 63 نفر زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید