آشنایی با پل معلق دره خزینه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، دره خزینه یکی از مجذوب کننده ترین منطقه ها طبیعی خاص کشورمان است که در استان لرستان واقع شده است. نکته فوق العاده این منطقه وجود بلندترین پل معلق خاورمیانه است که قدم زدن روی آن تجربه خاص و منحصربه فردی را برای شما ایجاد میکند.

آشنایی با پل معلق دره خزینه ایران را می توان مرکز وجود زیبایی های طبیعی و گردشگری شگفت انگیزی دانست که هنوز متأسفانه به خوبی به مردم معرفی نشده اند. ناشناخته های گردشگری وطن عزیزمان آن قدر فراوان است که سال ها طول می کشد که بتوانیم همه آن ها را از نزدیک ببینید. یکی از این محل های شگفت انگیز، پل معلق دره خزینه استان لرستان است که قصد داریم در ادامه آن را برای شما معرفی کنیم.

دره خزینهدره خزینه لرستان یکی از بخش های طبیعی و منحصر به فرد ایران است که به شدت شبیه به منطقه گرندکانیون آمریکا است. این دره فوق العاده جالب که بین جاده پلدختر به اندیمشک در روستایی به همین نام واقع شده است در واقع یک اثر طبیعی است که از فرسایش خاک طی میلیون ها سال به وجود آمده و شکل خاص و مجذوب نمایندهی را به خود گرفته. یکی از ویژگی های فوق العاده این دره، عبور رود کرخه از درون آن است که جلوه خاصی به طبیعت خشن و مجذوب نماینده آن داده است.

هیچ کس با تماشا عکس های این منطقه برای بار اول باور نخواهد کرد که اینجا بخشی ایران باشد، ناشناخته بودن و مدل مجذوب نماینده و خاص طبیعت آن نمای منحصر به فرد به آنجا بخشیده که در هیچ جای دیگر ایران تکرار نشده است. گفته می شود قدمت این منطقه حداقل به بیش از 40 هزار سال پیش بازمی شود و گذر زمان بر آن سبب شده تا به شکل امروزی دربیاید.

تا چندین سال گذشته کمتر کسی این منطقه را می شناخت و بیشتر کوهنوردان حرفه ای و طبیعت گردان به آن سر می زدند اما وجود بزرگ ترین پل معلق خاورمیانه سبب شده تا روز به روز بر تعداد بازدیدنمایندگان و ماجراجویان این منطقه افزوده شود. این پل چوبی حدود 112 متر طول دارد و وقتی که شما روی آن قدم بگذارید خود را در ارتفاع 85 متری از سطح زمین می بینید. تکان های دائم پل و ارتفاع فوق العاده زیاد آن ترس را در دل شما ایجاد می نماید، ترسی که سرشار از لذت بودن در یک منطقه شگفت انگیز است، اگر جرات کردید و به پایین پای خود نگاهی انداختید، می بینید که رودخانه خروشان کرخه در حال گذر است و صدای آن در میان صخره های مجذوب نماینده می پیچد و نغمه زیبا را به گوش شما می رساند.

اگر شما در فصل بهار و تابستان به این منطقه بروید می توانید از زیبایی های طبیعی آن بیشتر بهره مند شوید، توصیه می کنیم که دوربین عکاسی خود را نیز به همراه داشته باشید زیرا شاید بتوانید مجذوب نماینده ترین عکس های خود را در این طبیعت خاص و منحصر به فرد بگیرید. بعلاوه کسانی که علاقه مند به صخره نوردی و کوه نوردی در شرایط سخت هستند می توانند این منطقه را برای صعود خود انتخاب نمایند. هرچند اخیراً خبر رسیده که عده ای ناشناس این پل تاریخی را به کلی تخریب نموده اند، اما دلیل این موضوع هنوز معین نشده است.

چطور به پل معلق دره خزینه برویم؟برای تماشا این منطقه باید وارد استان لرستان و شهرستان پلدختر شوید، سپس از این شهر به سمت جنوب شرقی در راستا جاده پلدختر-اندیمشک حرکت کنید و در میان راه وارد راستا فرعی شده و به سمت دره خزینه بروید. فاصله این منطقه با مرکز شهر پلدختر حدود 40 کیلومتر است که در کمتر از 30 دقیقه می توانید آن را طی کنید.

منبع: سایت ستاره

منبع: راسخون

به "آشنایی با پل معلق دره خزینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پل معلق دره خزینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید