آغاز نخستین نشست هم اندیشی و بررسی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور در ارومیه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، نخستین نشست هم اندیشی و بررسی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور صبح امروز به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در ارومیه آغاز شد.

آغاز نخستین نشست هم اندیشی و بررسی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور در ارومیه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، صبح امروز نشست هم اندیشی و بررسی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور، رضا حسینی، ریاست معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، تاجیک، مدیر کل محترم دفتر مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جلیل جباری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی و معاونین سرمایه گذاری و برنامه ریزی استان های شمالغرب کشور در هتل جهانگردی ارومیه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جلیل جباری، ضمن خیر مقدم به همه اعضا اظهار کرد: 93 مرکز اقامتی با پنج هزار تخت در سطح آذربایجان غربی وجود دارد و امسال همچنین 30مجوز سرمایه گذاری با اعتبار بالغ بر چهار و 500 میلیارد ریال در استان صادر شده است که با بهره برداری از آنها ظرفیت اقامتی در استان افزایش 30 درصدی خواهد شد.

جباری ادامه داد: استان آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و وجود پایانه های مرزی و ارتباط با اروپا باعث ورود گردشگران بسیاری به استان می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه ما بخش دولتی ها خدمت گذار مردم و سرمایه گذاران هستیم، اظهار کرد: برای به توسعه رساندن جامعه، هم افزایی و ایجاد اشتغال برای مردم باید توسعه گرا باشیم.

او اضافه نمود: مدیران اگر مسئولیت پذیر نباشند، جامعه ساکن بوده و حرکت نمی کند و بخش دولتی و خصوصی باید در کنار هم مولد بخش اقتصادی باشند.

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این جلسه گفت: وزارت تعاون برای اشتغال روستایی باید تسهیلات گردشگری خود را بیشتر در این راستا بدهند.

تاجیک اضافه نمود: بسیاری از مسائل سرمایه گذاران در کشور قابل حل بوده ولی هم فکری باید از استان ها صورت گیرد.

منبع: میراث آریا

به "آغاز نخستین نشست هم اندیشی و بررسی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور در ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز نخستین نشست هم اندیشی و بررسی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور در ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید