احیای بینایی 6 نابینا با یاری ایمپلنت مغزی

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از دیلی میل، 6 فرد نابینا از طریق ایمپلنتی که تصاویر ویدئو را به مغز ارسال می نماید تا حدودی بینایی خود را بازیافته اند.

احیای بینایی 6 نابینا با یاری ایمپلنت مغزی

طی پژوهشی محققان کالج پزشکی بایلور و دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس، برای این منظور یک دوربین ویدئویی را به یک عینک متصل کردند. این دوربین تصاویری را به الکترودهایی ارسال کرد که در کورتکس بینایی مغز فرد ایمپلنت شده بودند.

آلکس شروت یکی از استادان دانشگاه کالج لندن در این باره می گوید: این دستاوردی مهم است.

پیش از این کوشش ها برای خلق یک چشم بیونیک روی ایمپلنت در چشم متمرکز بود. این روند نیازمند کار و تحقیق در چشم بود. شروت در این باره می گوید: با میانبر زدن ایمپلنت در چشم می توان فرصت های درمان بیشماری را برای بسیاری از افراد نابینا گگردد. این روش در زمینه درمان افراد کاملاً نابینا پیشرفت بزرگی به حساب می آید.

البته این فناوری هنوز برای درمان افرادی که به طور مادرزاد نابینا متولد می شوند، تأیید نشده است.

در این پژوهش شرکت نمایندگانی حضور داشتند که هر کدام به مدت چند سال نابینا بوده اند. محققان از آنها خواستند به نمایشگرهای سیاه رایانه نگاه نمایند و یک مربع سفید را شناسایی نمایند که به طور تصادفی در نقاط مختلف مانیتور ظاهر می گردد. در بیشتر اوقات آنها توانستند این مربع را بیابند.

پل فیلیپ یکی از شرکت نمایندگان در تحقیق است که تقریباً از 10 سال قبل بینایی خود را از دست داده است. او هنگامیکه عینک به چشم می زند و همراه همسرش به پیاده روی می رود می تواند محل تقاطع پیاده رو و چمن را تشخیص دهد. او همچنین می تواند تشخیص دهد کاناپه سفید در کجا واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "احیای بینایی 6 نابینا با یاری ایمپلنت مغزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای بینایی 6 نابینا با یاری ایمپلنت مغزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید