از 3 پروتکل آنتی بیوتیکی در نیروهای مسلح رونمایی شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به برنامه های نیروهای مسلح در مورد مدیریت و کنترل مصرف آنتی بیوتیک ها در مراکز درمانی تابعه گفت: امروز از سه پروتکل کنترل عفونت بیمارستانی، دیس گذاری آنتی بیوگرام و پروفیلاکسی بخش های جراحی رونمایی و مقرر شد که از اول مهر ماه همه مراکز نیروهای مسلح این سه پروتکل را اجرا نمایند

از 3 پروتکل آنتی بیوتیکی در نیروهای مسلح رونمایی شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، امیر نوروزی مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح ظهر دوشنبه در نشستی خبری که به مناسبت برگزاری همایش مرجعیت آنتی بیوتیک نیروهای مسلح در دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار گردید، اظهار کرد: براساس گزارش های دریافتی به سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح در بهمن ماه سال گذشته، نوعی مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها گزارش شد بحث رسیدگی به موضوع مقاومت درمانی دربرابر آنتی بیوتیک ها مورد آنالیز نهاده شد و بر همین اساس دبیر خانه مرجعیت آنتی بیوتیکی نیروهای مسلح ایجاد شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس قرار شد مصرف آنتی بیوتیک را در بیمارانی که به بیمارستان های نیروهای مسلح مراجعه می نمایند، مدیریت کنیم.

مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح گفت: در همایشی که باعنوان مرجعیت آنتی بیوتیک نیروهای مسلح امروز برگزار گردید، از سه پروتکل کنترل عفونت بیمارستانی، دیس گذاری آنتی بیوگرام و پروفیلاکسی بخش های جراحی رونمایی و مقرر شد که از اول مهر ماه همه مراکز نیروهای مسلح این سه پروتکل را اجرا نمایند و ما به عنوان سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح هزینه های آن را پرداخت کنیم.

نوروزی خاطر نشان کرد: در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح تصمیصی اتخاذ شده تا آموزش تجویز و مصرف منطقی دارو و همچنین دارو درمانی به عنوان واحدهای اجباری در دو دانشگاه علوم پزشکی ارتش و بقیه الله گنجانده شد.

وی در ادامه درباره برنامه های نیروهای مسلح در مورد کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها در مراکز درمانی تابعه اظهار کرد: در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار شده تا اگر در آینده احتیاج به آنتی بیوتیک احساس شد، بعد از تائید اساتید مراکز عفونی، این دارو به بیماران ارائه گردد.

مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به صرفه جویی های ارزی و ریالی که در نتیجه پروتکل های آنتی بیوتیکی در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح حاصل می گردد، گفت: یکی از اهداف اصلی ما در سازمان، تحت پوشش قرار دادن خدمات مورد احتیاج بیمه شدگان است و ما خدمات خود را به هیچ عنوان متکی به هزینه ها نمیکنم. در عین حال در کوشش هستیم مصرف دارو ها را منطقی کنیم. نسل های 3 و 4 آنتی بیوتیک ها عمدتا خارجی هستند، اگر بتوانیم در مصرف این دارو ها منطقی رفتار کنیم، قاعدتا می توانیم در مصرف هزینه ها صرفه جویی کنیم. میزان فراوری انتی بیوتیک ها در سطح دنیا در حال کاهش است؛ پس باید با برنامه ریزی دقیق و اصولی روش مصرف را اصلاح و تجویز این دارو را کاهش و منطقی کنیم.

نورورزی همچنین اظهار کرد: سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح به عنوان یکی از سازمان های تابعه وزارت دفاع به نیروهای مسلح خدمت رسانی میکند و ما متولی اقتصاد سلامت نیروهای مسلح هستیم. از اهداف مورد تأکید ما، توسعه خدمات برای ارائه به بیمه شدگان تحت پوشش است.

بر اساس این گزارش، رضا مساعد دبیر کمیته علمی همایش مرجعیت آنتی بیوتیک نیروهای مسلح در ادامه این نشست خبری درباره ضرورت برگزاری همایش گفت: دارو یک کالای استراتژیک است که برنامه ریزی درباره مصرف آن همیشه حائز اهمیت بوده است؛ آنتی بیوتیک ها در میان داروهای مختلف دارای ویژگی های هستند که با وجود مورد احتیاج بودن، همیشه بر لزوم کاهش مصرف آنها تاکید می گردد؛ ما در این راستا در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح اقداماتی انجام داده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از 3 پروتکل آنتی بیوتیکی در نیروهای مسلح رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از 3 پروتکل آنتی بیوتیکی در نیروهای مسلح رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید