الیاف گوش پاک کن جمجمه بانوی جوان را خورد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، استفاده غیراصولی از گوش پاک کن، زن جوان استرالیایی را به عفونت خطرناکی دچار کرد که جمجمه وی را خورد و باعث ناشنوایی دائمی او شد.

الیاف گوش پاک کن جمجمه بانوی جوان را خورد

این بانوی 37 ساله که جاسمین نام دارد، در مصاحبه با نشریه Thats Life بیان کرد که هر شب گوش های خود را با گوش پاک کن تمیز می نموده است. چند سالی بود که شنوایی گوش چپ جاسمین هر روز کم تر و کم تر می شد و یک صدای اعصاب خردکن هی می آمد و می رفت، تا جایی که گوشش آغاز به درد کردن کرد و وی دیگر به سختی می توانست صدای فرزندان خردسال خود را بشنود.

پزشکی که این بانوی استرالیایی در اولین مرحله به وی مراجعه کرد، مشکل او را عفونت گوش تشخیص داده و برایش آنتی بیوتیک تجویز کرد. در نتیجه جاسمین به تمیزکردن گوش هایش با گوش پاک کن ادامه داد تا جایی که روی الیاف آن خون دید.

پزشک بعدی به جاسمین توصیه کرد تا سنجش شنوایی انجام دهد. نتیجه این سنجش که از ناشنوایی نسبی این بانوی جوان حکایت داشت، وی را به وحشت انداخت.

در مرحله بعد، یک پزشک گوش و حلق و بینی با آنالیز نتیجه سی تی اسکن جاسمین به وی گفت که باید 4 یا 5 سال پیش به وی مراجعه می نموده است.

تایج آزمایش ها نشان داد که الیاف گوش پاک کن برای 5 سال در گوش وی گیر و عفونت نموده بودند، عفونتی که استخوان جمجمه پشت این گوش را خورده و آن را به ضخامت یک کاغذ رسانده بود. آن طور که پزشکان می گویند اگر کمی دیرتر مشکل اصلی کشف شده بود، مرگ این بانو قطعی بود.

در حالی که عموم مردم استفاده از گوش پاک کن را روشی امن و مناسب برای تمیز کردن گوش می دانند، کارشناسان سلامت نسبت به آن هشدار می دهند.

تارنمای آموزشگاه آمریکایی گوش و حلق و بینی - جراحی سر و گردن در این باره می نویسد: اگرچه ممکن است این طور به نظر برسد که بخشی از جرم گوش به وسیله گوش پاک کن، سنجاق سر، گیره کاغذ و هر چیز دیگری که در گوش خود فرو می برید، خارج می گردد؛ اما در واقع دارید این جرم را به داخل گوش می رانید که می تواند برایتان مشکل ساز گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "الیاف گوش پاک کن جمجمه بانوی جوان را خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الیاف گوش پاک کن جمجمه بانوی جوان را خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید