تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا شروع شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، مهر نوشت: تحریم های یک جانبه آمریکا علیه صنعت نفت ونزوئلا از امروز یکشنبه اجرایی شد.

تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا شروع شد

به گزارش یورونیوز، تحریم نفتی آمریکا علیه ونزوئلا از امروز یکشنبه با هدف متزلزل کردن مهمترین پایه قدرت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری مشروع این کشور شروع شد.

دولت آمریکا با وضع تحریم های تازه علیه ونزوئلا، خرید نفت از شرکت ملی نفت این کشور را برای شرکت های آمریکایی ممنوع نموده است. همچنین، در صورتی که سایر کشورها و شرکت های خارجی برای مبادله نفت ونزوئلا از سیستم بانکی آمریکا استفاده نمایند، مشمول جریمه واشنگتن خواهند شد.

این تحریم ها با هدف تسهیل سقوط دولت مادورو و تثبیت قدرت خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت و رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا اعمال می گردد.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا اواخر ماه ژانویه گذشته از تدارک آمریکا برای تحریم شرکت ملی نفت پترولئوس دی ونزوئلا (PDVSA) خبر داده بود. در واکنش به این خبر، دولت ونزوئلا آمریکا را تهدید نموده بود که علیه این کشور به مراجع بین المللی شکایت خواهد نمود.

پیش از این ونزوئلا روزانه یک میلیون بشکه نفت به آمریکا صادر می کرد و 75 درصد درآمد نفتی این کشور توسط مشتریان آمریکایی تأمین می شد. در مجموع 96 درصد اقتصاد ونزوئلا به درآمدهای نفتی وابسته است و به گفته مادورو تاکنون این کشور به دلیل اعمال تحریم های مالی آمریکا 30 میلیارد دلار زیان نموده است.

در حال حاضر نرخ بیکاری در ونزوئلا به بالای 44 درصد رسیده و نرخ تورم حدود 10 میلیون درصد است و رشد مالی این کشور به منفی 25 درصد رسیده است.

با این وجود، مادورو امیدوار است که با حمایت چین و روسیه همچنان بتواند در برابر تحریم های آمریکا مقاومت کند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید