تحقیقات جدید از عدم ارتباط بازی های ویدیویی و خشونت می گوید

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، سالیان سال است که سیاست مداران و حکومت ها، بازی های ویدیویی را بدون ارائه هیچ دلیل یا مدرکی، عامل اصلی افزایش خشونت می دانند. با اینکه تا به حال چندین بار این موضوع رد شده اما هر چند وقت یک بار این بحث دوباره داغ می گردد و با وقوع جرم و جنایتی دوباره سر و کله اش پیدا می گردد.

تحقیقات جدید از عدم ارتباط بازی های ویدیویی و خشونت می گوید

حال طبق تحقیقات جدیدی که صورت گرفته، محققان متوجه شده اند که بازی های ویدیویی اساسا هیچ ارتباطی با خشونت و تبعاتی این چنین ندارند. این تحقیق هفته گذشته در ژورنال علمی انجمن سلطنتی از سوی دانشگاه معتبر آکسفورد منتشر شد. تاکنون این مطالعه را می توان مطمئن ترین و قطعی ترین تحقیقی دانست که روی این موضوع صورت گرفته است.

به گفته اندرو شیبیلسکی، پژوهشگر ارشد پروژه، این موضوع که بازی های ویدیویی موجب بروز رفتارهای خشونت آمیز در دنیای واقعی می گردد بسیار بحث برانگیز و رایج بوده، اما درستی و صحت آن آنالیز نشده است: یکی از مسائل تحقیقات مربوط به فناوری و تکنولوژی ها این است که راه های متعددی برای آنالیز و تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات وجود دارد که هر کدام به نتیجه کاملا متفاوتی می انجامد.

دکتر نتا وینستین، یکی از پروژهشگران دانشگاه کاردیف، اضافه نمود: یافته های ما نشان می دهد که ممکن است تعصبات پژوهشگران روی نتیجه مطالعات قبلی این حوزه تاثیرگذار بوده و درک ما از اثرات بازی های ویدیویی دچار تحریف شده باشد.

با اینکه موسسه اینترنتی آکسفورد هیچ ارتباطی بین خشونت و بازی های ویدیویی نمی بیند، اما آن ها معتقدند که بازی ها می توانند سبب برانگیختن احساسات و واکنش های خشونت بار شوند. اگر آثار رقابتی و آنلاین را تجربه نموده باشید حتما می دانید که حرف های ناسزا، میل به رقابت بیش از اندازه، مسخره کردن و دست انداختن دیگران و… تنها بعضی از رفتارهای رایج بازی کنندگان هستند.

تعداد 2009 نوجوان بریتانیایی در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفته اند. طبیعتا مطالعات این حوزه به همین جا ختم نخواهد شد و از آنجایی که هربار واقعه بدی در سطح جامعه رخ می دهد، افراد انگشت اتهام را به سوی بازی های ویدیویی می گیرند، باید منتظر تحقیقات بیشتر در ابعاد بزرگ تری باشیم.

منبع: Comicbook.com

منبع: دیجیکالا مگ

به "تحقیقات جدید از عدم ارتباط بازی های ویدیویی و خشونت می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات جدید از عدم ارتباط بازی های ویدیویی و خشونت می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید