تقویم گردشگری ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، معاون گردشگری، تقویم رویداد های شاخص گردشگری کشور را با هدف توسعۀ گردشگری رویدادمحور و توزیع متناسب مکانی و زمانی سفر به مدیران کل ادارات استانی ابلاغ کرد.

تقویم گردشگری ابلاغ شد

ولی تیموری با اشاره به اهداف این تقویم، اظهار کرد: دستیابی به اهدافی از جمله خروج از فصلی بودن گردشگری و متوازن ساختن سفر در کشور، تنظیم رویداد ها در تقویم به منظور برگزاری در زمان و مکان معین و هم هدفمند و برنامه محور کردن رویداد ها از جمله دستاورد هایی به تعداد می آید که در پی این اقدام محقق می گردد.

او در تشریح فرآیند انتخاب رویدادها، گفت: تعریف شاخص ها به تفکیک برای رویداد های استانی، ملی و بین المللی و سپس ارسال شاخص ها به استان ها، در نهایت جمع بندی و صحه گذاری رویداد های دریافتی را در پی داشته است. بعلاوه پس از گردآوری نهایی تهیه اطلاعات تکمیلی و طراحی وب سایت الکترونیکی برای هر رویداد هم در دستور کار نهاده شد.

معاون گردشگری بیان نمود: انتظار می رود با این اقدام، رویداد ها و جشنواره ها به سمت جریان سازی سفر به نقاط مختلف کشور و قابلیت برنامه محور شدن و امکان تنظیم و فروش تور های برنامه ریزی شده و در نتیجه توسعه صنعت بزرگی به نام MICE به مفهوم گردشگری دیدار ها، کنفرانس ها و رویداد ها در کنار صنعت گردشگری کشور منتهی و به یک محصول قابل اتکا برای رونق گردشگری و ابزاری برای سیاست گذاری های گردشگری تبدیل گردد.

تیموری گفت: تقویم رویداد های شاخص گردشگری کشور شامل دو رویداد منتخب از هر استان برای آگاهی و بهره برداری لازم ابلاغ شد تا هر یک از ادارات کل استانی با تمرکز بر رویداد های شاخص خود نسبت به برنامه ریزی و ترویج سفر در طول سال اقدام نمایند.

او اضافه کرد: در جمع بندی این موضوع می توان گفت نظر به اهمیت و ضرورت ترویج و توسعه گردشگری رویدادمحور با هدف توسعه متناسب مکانی و زمانی سفر در سراسر کشور و نظرداشت معیار ها و ویژگی هایی نظیر استمرار در برگزاری، دسترسی مناسب، تجربه محوری و قابلیت تبدیل پذیری به محصولات گردشگری داخلی و بین المللی تقویم رویداد های گردشگری استان ها و معین لیست رویداد های شاخص گردشگری کشور گامی مهم در این حوزه به تعداد می آید.

معاون گردشگری گفت: از ادارات کل استانی خواسته شده است علاوه بر راه اندازی وب سایت رسمی و مجزا برای هر رویداد حداقل به دو زبان فارسی و انگلیسی و هم اطلاع رسانی شایسته موضوع به کلیه ذی نفعان، ترتیبی اتخاذ نمایند تا برگزاری مستمر و منظم رویداد های مندرج در تقویم مورد نظر در اولویت برنامه ریزی آن استان قرار گیرد و گزارش آن به صورت ادواری به معاونت گردشگری منعکس گردد.

تیموری اضافه کرد: تقویم رویداد های شاخص گردشگری کشور برای بهره برداری علاقه مندان، در پرتال جامع گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به آدرس www.visitiran.ir قرار می گیرد.

باشگاه وبلاگ کاتالوگ

منبع: گردشبان

به "تقویم گردشگری ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویم گردشگری ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید