توافقات الکاظمی با ماکرون در کاخ الیزه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از رویترز، دفتر ریاست جمهوری فرانسه با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام ملاقات و مصاحبهی امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، عنوان داشت که دو طرف در این مصاحبه بر لزوم ادامه مبارزه با تروریسم تاکید نموده اند.

توافقات الکاظمی با ماکرون در کاخ الیزه

بر اساس این بیانیه، ماکرون روز گذشته میزبان نخست وزیر عراق بوده است.

سفر الکاظمی به فرانسه بدنبال سفر ماکرون به عراق که در ماه سپتامبر صورت گرفته بود صورت گرفته است.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه، ماکرون در این ملاقات ضمن تمجید روابط دوستی قدیمی و عمیق میان بغداد و پاریس بر اهمیت مشارکت استراتژیک میان دو طرف و ضرورت تداوم مبارزه با تروریسم تاکید نمود.

رئیس جمهور فرانسه تاکید نمود که کشورش در چارچوب ائتلاف بین المللی به مبارزه با داعش پایبند است و به دنبال تعمیق روابط دوجانبه برای دفاع از عراق است.

الکاظمی نیز از ابتکار فرانسه برای حمایت از دولت عراق در اجرای بعضی اصلاحات قدردانی کرد.

دفتر نخست وزیری عراق نیز بیانیه ای را درباره این ملاقات منتشر نموده است.

در بیانیه دفتر نخست وزیری عراق آمده است: در ملاقات با ماکرون، شیوه های تقویت همکاری مشترک میان بغداد و پاریس بویژه در زمینه های مالی، امنیتی، فرهنگی و مبارزه با تروریسم آنالیز شد.

بر اساس این گزارش، آنالیز اوضاع منطقه و گفتگو درباره چندین مسأله منطقه ای از دیگر محورهای ملاقات نخست وزیر عراق با رئیس جمهور فرانسه بود.

ماکرون پس از این ملاقات در پستی به زبان عربی در توئیتر از مصطفی الکاظمی برای آنالیز طرح ابتکاری پیشنهادی فرانسه تقدیر کرد و گفت که فرانسه برای مبارزه با تروریسم و حمایت از حاکمیت عراق در کنار بغداد است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توافقات الکاظمی با ماکرون در کاخ الیزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافقات الکاظمی با ماکرون در کاخ الیزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید