حزب حاکم ترکیه خواهان بازشماری آرای استانبول شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، معاون رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه خواستار بازشماری آرای استانبول شد و گفت که درخواست بازشماری آرای همه مناطق استانبول را به کمیته عالی انتخابات ارائه خواهند کرد.

حزب حاکم ترکیه خواهان بازشماری آرای استانبول شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ، علی احسان یاووز معاون رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه روز یکشنبه طی سخنانی در مقر این حزب در استانبول گفت که امروز درخواست شمارش مجدد آرای استانبول را تقدیم کمیته عالی انتخابات خواهیم کرد.

مسئول ارشد حزب حاکم ترکیه اضافه نمود: تاکنون اختلاف آرای ایلدیریم و اکرم امام اوغلو (دو رقیب انتخاباتی در انتخابات شهرداری استانبول) به 16 هزار و 442 رای کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، علی احسان یارووز تاکید نمود که تابدین لحظه تنها حدود 70 درصد از آرای باطله شمارش شده است.

معاون حزب عدالت و توسعه با تاکید بر تخلف در انتخابات ترکیه گفت که در جریان شمارش آراء، یک سری اقدامات سازمان یافته و سوء استفاده هایی اجرا شده است.

حزب حاکم ترکیه (به نامزدی بینالی ایلدیریم) در انتخابات شوراهای این کشور در رقابتی نزدیک با حزب جمهوری خواه خلق(به نامزدی اکرم امام اوغلو) مهمترین حزب مخالف دولت در بعضی از شهرهای مهم از جمله آنکارا و ازمیر و استانبول شکست خورده است.

در استانبول که بزرگ ترین شهر ترکیه محسوب می گردد، نامزدهای هر دو حزب جمهوری خواه خلق و حزب عدالت و توسعه با توجه به رقابت تنگانگ و نزدیک بین این دو حزب رقیب، مدعی پیروزی شده اند.

حزب جمهوری خواه خلق می گوید که اکرم امام اوغلو، نامزدش برای شهرداری استانبول با 28 هزار رای بیشتر پیروز شده است و در مقابل حزب عدالت و توسعه مدعی شده که نامزد این حزب، بینالی ایلدریم، نخست وزیر سابق با 4 هزار رای بیشتر، پیروز انتخاب شده است.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "حزب حاکم ترکیه خواهان بازشماری آرای استانبول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب حاکم ترکیه خواهان بازشماری آرای استانبول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید