شرط واکسن و آزمایش منفی کرونا برای کلاس های حضوری دانش آموزان حذف شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش از حذف شرط تزریق واکسن و ارایه آزمایش منفی کرونا برای کلاس های حضوری دانش آموزان خبر داد.

شرط واکسن و آزمایش منفی کرونا برای کلاس های حضوری دانش آموزان حذف شد

یوسف نوری گفت: آنچه که پیش از این مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرده بود در جلسه ستاد ملی کرونا اصلاح و شرط تزریق واکسن و ارایه آزمایش منفی کرونا برای حضور دانش آموزان در مدارس برداشته شد.

وی اضافه کرد: تأکید ما این است که دانش آموزان 12 تا 18 ساله که تا به امروز واکسن کرونا را تزریق نکرده اند و یا دُز دوم واکسن را نیز نزده اند با پیامکی که برای آن ها ارسال می شود نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

نوری گفت: شرط غیرحضوری شدن مهد های کودک و مدارس مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناست و تا امروز تصمیمی در این باره گرفته نشده است و بنابراین فعالیت مدارس و مهد های کودک همچنان حضوری خواهد بود.

وی اضافه کرد: براساس دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر غیرحضوری شدن کلاس ها، از فضای مجازی و شبکه شاد برای آموزش دانش آموزان استفاده خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تأکید ما این است که کلاس های مدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی حضوری برگزار شود.

نوری به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و اضافه کرد: در صورت تأیید شورای نگهبان، نگارش آیین نامه رتبه بندی را آغاز خواهیم کرد و من تا به امروز دو نامه به رئیس جمهور در این باره نوشته ام که به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.

وی گفت: برای استخدام معلمان حق التدریس، نهضتی و پیش دبستانی که از بعد سال 92 فعالیت خود را آغاز کرده اند هنوز قانونی به ما ابلاغ نشده است و این معلمان همچنان به صورت حق التدریس فعالیت خواهند داد.

نوری به شهریه مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت: به مدارس غیردولتی که شهریه غیرقانونی و بیش از نرخ مصوب می گیرند اخطار می دهم و در صورت رعایت نکردن نرخ مصوب منتظر برخورد جدی ما باشند.

وی گفت: شهریه پایه و فوق برنامه هر مدرسه غیردولتی باید مشخص و یک شهریه به خانواده ها اعلام شود نه اینکه خانواده ها با مراجعه به مدرسه شهریه های دیگری را مشاهده کنند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: درصورتی که مدرسه شهریه اضافی دریافت و آن را به خانواده ها بازنگرداند حتما آن را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش صدا و سیما، نوری به آموزش زبان های خارجی غیرانگلیسی در مدارس اشاره و اضافه کرد: از گزارش خوبی که خبر صدا و سیما در این باره تهیه و پخش کرد تشکر می کنم و ما باید طبق سند تحول آموزش و پرورش آموزش زبان خارجی را منحصر به زبان انگلیسی نکنیم و آموزش زبان های دیگر را نیز باید در مدارس داشته باشیم تا دانش آموزان براساس علاقه خود یکی از زبان ها را انتخاب کنند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شرط واکسن و آزمایش منفی کرونا برای کلاس های حضوری دانش آموزان حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط واکسن و آزمایش منفی کرونا برای کلاس های حضوری دانش آموزان حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید