فغانی: حرف ها درباره برادر خانمم بزدلانه است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، علیرضا فغانی در ارتباط با آخرین شرایط خود و لیگ استرالیا با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت های ورزشی، اظهار کرد: خوشبختانه کنترل خوبی در استرالیا صورت گرفت و در حال حاضر شیوع ویروس کرونا به حداقل رسیده تا جایی که روزانه در بعضی استان ها شاهد ابتلای موردی هستیم و کماکان قرنطینه برقرار و تعطیلی اماکن عمومی پابرجاست و صرفا به طور مثال برای خرید مواد غذایی و نیز تمرین کردن می توان بیرون رفت.

فغانی: حرف ها درباره برادر خانمم بزدلانه است

چاق نشده ام

وی ادامه داد: ما نیز در منزل هستیم و با توجه به این که یک فضای ورزشی خوب در محدوده ما واقع شده است علاوه بر این که صبح ها در منزل تمرین می کنم عصر نیز به آن فضای ورزشی رفته و فعالیت های بدنی خود را آن جا پیگیری می کنم، خوشبختانه شرایط بدنی ام مطلوب است و با توجه به این که روزانه دو جلسه تمرین دارم چاق هم نشده ام. (با خنده)

این داور برجسته بین المللی فوتبال ایران با اشاره به این که لیگ استرالیا تقریبا همزمان با شروع نوروز 99 تعطیل شد، اظهار کرد: در آخرین بازی داور چهارم بودم که آن ملاقات بدون تماشاگر برگزار گردید، فدراسیون فوتبال استرالیا تدابیر مختلفی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مدنظر قرار داد و چند بازی آخر لیگ بدون تماشاگر دنبال و پس از آن به تبعیت از سایر کشور ها و با توجه به تصمیم دولت در این کشور فوتبال در استرالیا تعطیل شد.

حمایت اقتصادی از اقشار مختلف در استرالیا به دلیل شیوع کرونا

فغانی ادامه داد: در حال حاضر 70 درصد نیرو های فدراسیون فوتبال استرالیا معلق شده اند و ما نیز که چهار داور تمام وقت در لیگ استرالیا هستیم دریافت حقوقی طی این چند ماه که در قرنطینه بوده ایم نداشته ایم، اما دولت استرالیا از همان روز اول به تمام افراد شاغل به وسیله کارفرما معادل حقوق قبلی و یا درصدی کمتر از آن را پرداخت نموده است و در خصوص هزینه اجاره منزل نیز یاری های لازم را انجام می دهد. از افرادی که شاغل بوده اند و به دلیل شیوع این ویروس لطمه خورده اند حمایت می گردد و دولت تمام حمایت های لازم را انجام داده تا افراد بدون استرس و دغدغه اقتصادی زندگی نمایند.

سرنوشت لیگ استرالیا چه می گردد؟

وی با تاکید بر این که کنترل خوب دولت و همکاری مردم موجب کاهش شیوع این ویروس شده است، اظهار کرد: به احتمال زیاد با همکاری دولت و ارزیابی شرایط بدون حضور تماشاگر لیگ فوتبال استرالیا شروع گردد،، اما در زمان شروع مجدد آن چیزی معین نیست و در شرایط بحث و مصاحبه قرار دارند و در این رابطه باید خاطر نشان کرد که سلامت مردم و دست اندرکاران فوتبال از اهمیت بیشتری برخوردار است و اگر قصد بر ادامه مسابقات نیز باشد 10 الی 14روز به تیم ها فرصت داده می گردد تا تمرینات خود را از سر گیرند.

آخرین برنامه های AFC در حوزه داوری

این داور بین المللی فوتبال ایران در خصوص آخرین شرایط برنامه های کنفدراسیون فوتبال آسیا در حوزه داوری، مطرح نمود: از طرف AFC هیچ برنامه قطعی اعلام نشده و همه چیز در حد، اما و اگر است، هرچند داوران به صورت منطقه ای تقسیم شده اند و به وسیله یکی از مدرسان داوری هفته ای یکبار تست قوانین انجام و به وسیله ویدئو کنفرانس به صورت آنلاین مباحث مطرح و علاوه بر آن یک روز دیگر در هفته پنج کلیپ ارائه شده و در خصوص این کلیپ ها نیز به صورت تئوری و ویدئو کنفرانس مباحث مطرح می گردد.

فغانی ادامه داد: همچنین در لیگ استرالیا داوران و مسئولان داوری به وسیله ویدئو کنفرانس با یکدیگر در ارتباط هستند و بیشتر موارد مطرح شده فنی بوده و اگر داوران قصد داشته باشند به صورت عملی کارهایشان را پیش ببرند می توانند به وسیله مربی بدنساز فدراسیون کار خود را دنبال نمایند.

واکنش فغانی به بعضی مطالب در خصوص خودش، برادرش و برادر همسرش

وی در بخش دیگری از این مصاحبه در خصوص مطالب عنوان شده در فضای مجازی در ارتباط با خودش، برادرش و برادر همسرش، اظهار کرد: افرادی که با عناوین جعلی در فضای مجازی دست به چنین کار هایی می زنند و این گونه مطالب غیرواقعی را عنوان می نمایند انسان های بزدلی هستند، چرا که مسئولان در فدراسیون فوتبال و آن هایی که بنده را می شناسند به شرایط کاری ام اشراف داشته و دارند و باید بگویم چنین مطالبی برای من تازگی ندارد و صحبت های متفاوتی در خصوص بنده، برادرم و برادر خانمم در گذشته نیز مطرح شده است.

سعی نموده اند بعضی دوستان داوری را مقابل بنده قرار دهند

این داور بین المللی فوتبال ایران ادامه داد: در این مطالب سعی نموده اند بعضی دوستان داوری را مقابل بنده قرار دهند باید بگویم که تکلیف این دوستان با من معین است و افرادی که سوء نیت دارند به هدف شان نخواهند رسید. من در داوری به هرچه رسیده ام برایش کوشش کردم و خدا را شاکر هستم که لطفش شامل حالم شده و نتیجه زحماتم را دیده ام، برادرم محمد رضا نیز کوشش خودش را انجام داد و اگر واقعا من تا این حد قدرت داشتم در زمانی که برادران حیدری وارد لیست بین المللی داروری شدند برای برادرم لابی می کردم، اما در آن موقع چنین اتفاقی رخ نداد و بعد ها برادرم پس از انجام آزمون توانست در تست بدنی نتیجه مطلوبی کسب کند و با توجه به این که زبان انگلیسی اش نیز خوب بود به لیست داوران بین المللی راه یافت، هرچند وی در بحث داوران الیت نتوانست وارد لیست گردد و در نهایت شرایط زندگی اش به گونه ای پیش رفت که به سوئد نقل مکان کرد و باید بگویم مسائل زندگی افراد به هیچ کس ارتباطی ندارد.

وی در خصوص مسائل مطرح شده مربوط به برادر همسرش نیز، اظهار کرد: وی یک داور جوان است که از 16 سالگی قضاوت را شروع نموده و پله پله بالا آمده است. او از توانایی و استعداد لازم برخوردار بوده و زبان انگلیسی را می داند و از آمادگی جسمانی مطلوبی برخوردار است و به مرور زمان تجربه لازم را کسب خواهد نمود، علاوه بر این موارد سه سال در آموزشگاه داوران در فدراسیون فوتبال معرفی و برای او هزینه شده است و خوشبختانه به خوبی کارش را فرا گرفت و بین المللی شد.

این داور بین المللی فوتبال ایران اضافه کرد: در فوتبال استرالیا نیز یک داور تمام وقت وجود دارد که هم سن و سال برادر همسرم است و با یکدیگر فعالیت ها را پیش می برند، اما متاسفانه آنقدر در ایران بحث انسان های تنگ نظر و حسادت های مختلف مطرح است که با چنین مسائلی درگیر هستیم، در حالی که در استرالیا چنین فضایی وجود ندارد.

منبع: فرارو

به "فغانی: حرف ها درباره برادر خانمم بزدلانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فغانی: حرف ها درباره برادر خانمم بزدلانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید