فناوری های پهپادی در کشور با یاری دانشجویان تامین می گردد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به اهمیت بالای صنعت پهپاد در کشور، شبکه نوآوری به عنوان حلقه ارتباط بین صنعت، نخبگان و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه پهپادی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کار خود را شروع کرد.

فناوری های پهپادی در کشور با یاری دانشجویان تامین می گردد

در این شبکه بخش های مختلفی مختلفی چون بخش توسعه فناوری، محصول و خدمات می گردد. بر اساس اعلام ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخش فناوری این پروژه در سطح دانشگاه های ایران انجام می گردد و بیشتر نگاه به آینده دارد. بر همین اساس مذاکرات مختلف با دانشگاه ها شروع شده است.

در واقع مهم ترین وظیفه شبکه نوآوری پهپادی در کشور برای شرکت های دانش بنیان خدماتی، ارائه تسهیلات برای خرید پهپاد، ایجاد بازار برای آن ها به وسیله مذاکره با مراکز مختلف دولتی و آموزش های لازم کاربرد پهپاد و کسب وکار است.

از جمله اهداف این شبکه می توان به کوشش برای بهره مندی از تمامی قابلیت های موجود در صنعت با هدف فراوری پهپادهایی باقابلیت های ویژه با نگاه تجاری به منظور ورود به بازارهای بین المللی و ایجاد نشان تجاری شناخته شده برای این محصولات فراوری شده به منظور ارائه در بازارهای بین المللی اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فناوری های پهپادی در کشور با یاری دانشجویان تامین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری های پهپادی در کشور با یاری دانشجویان تامین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید