مسکو بار دیگر درباره اقدام هسته ای ایران موضع گیری کرد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، فارس نوشت: سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت عبور ایران از سقف ذخایر اورانیوم غنی شده باعث تأسف است، اما این اقدام نتیجه منطقی اقدامات آمریکا از جمله وضع تحریم علیه ایران، است.

مسکو بار دیگر درباره اقدام هسته ای ایران موضع گیری کرد

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنج شنبه تأکید کرد که عبور ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از سقف تعیین در برجام، نتیجه تحریم هایی است که آمریکا علیه ایران وضع کرده است.

وی که در مسکو در نشست خبری هفتگی صحبت می کرد، در مورد گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر عبور ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از سقف 300 کیلوگرمی مقرر در توافق هسته ای، با بیان این که مسکو امیدوار است ایران به تعهدات خود ذیل این توافق پایبند باشد، گفت: این ها تعهدات داوطلبانه ای است که ایران هنگام امضای این توافق در سال 2015، آن ها را قابل قبول می دید. اما اکنون سطح [ذخایر] افزایش یافته و این مایه تأسف است، اما فکر می کنم این نتیجه منطقی تحولات قبلی است.

زاخاروا ادامه داد: همانطور که وزیر خارجه فدراسیون روسیه گفته... این [رخداد] حاصل تحریم های ایالات متحده علیه ایران است که اجرای تعهدات طرف ایرانی ذیل برجام را غیرممکن کرد.

آمریکا که سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شد، در یکی از تحریم های تازه خود علیه ایران، تحویل اورانیوم با غنای پایین و آب سنگین از ایران را ممنوع کرده است. به گفته مسکو این تحریم عملا ایران را بر سر دو راهی توقف غنی سازی یا افزایش سطح ذخایر اورانیوم با غنای پایین قرار داده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "مسکو بار دیگر درباره اقدام هسته ای ایران موضع گیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو بار دیگر درباره اقدام هسته ای ایران موضع گیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید