معاون وزیر نیرو در یادداشت اینستاگرامی نوشت؛ هر کجا باریکه ای از آب جاری است، درخواست احداث سد وجود د ارد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، تقی زاده در صفحه اینستاگرم خود نوشت: هر کجا باریکه ای از آب جاری است، درخواست احداث سد وجود د ارد. روندی که متأسفانه همچنان ادامه د ارد.

معاون وزیر نیرو در یادداشت اینستاگرامی نوشت؛ هر کجا باریکه ای از آب جاری است، درخواست احداث سد وجود د ارد

به گزارش، قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در پست اینستاگرامی خود نوشت: هر کجا باریکه ای از آب جاری است، درخواست احداث سد وجود د ارد که نهایتا به توسعه اراضی کشاورزی و مصرف غیرمتعارف آ ب منتهی می شو د. روندی که متأسفانه همچنان ادامه د ارد.

وی اضافه کرد: 12 سال قبل که سمت مدیرعامل آ ب تهران را ترک کردم تعداد چاه های غیرمجاز در کشور حدود 100 هزار حلقه بود. این رقم اکنون به بیش از 300 هزار حلقه رسیده که با رشد 2 برابری بر دا شت، یعنی نزدیک به 8.5 میلیارد مترمکعب رسیده است.

خامسی گفت: از طرفی میزان آ ب قابل بر نامه ریزی در ایران طی سال های اخیر از 130 میلیارد مترمکعب به کمتر از 100 میلیارد مترمکعب کاهش یافته است. ا مروز که تقاضا در حوزه آ ب از منابع موجود بسیار بیشتر است، شناخت آنچه موجب این افزایش تقاضاست، در کنار عوامل طبیعی و عوامل غیرقابل تغییر اجتناب از اشتباهات گذشته و دنبال کردن آنچه به درستی در گذشته صورت گرفته، قدم اول در حل مسئله آ ب است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: همسایگان ما بیش از آن که به دکل های نفتی بپردازند، به موضوع آ ب و بازچرخانی آن فکر می نمایند. سعی ما نیز بر این خواهد بود که ورود آ ب به زاینده رود و 5 برابر شدن بارندگی در بعضی از نقاط کشور هم از خبر های خوب آبی این روزهاست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "معاون وزیر نیرو در یادداشت اینستاگرامی نوشت؛ هر کجا باریکه ای از آب جاری است، درخواست احداث سد وجود د ارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر نیرو در یادداشت اینستاگرامی نوشت؛ هر کجا باریکه ای از آب جاری است، درخواست احداث سد وجود د ارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید