موج استعفاها در دولت انگلیس به دنبال اعلام توافق اولیه با اروپا

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از رویترز، در حالی که پیشتر اعلام شده بود که وزرای مربوط به برگزیت و امور ایرلند شمالی در کابینه انگلیس در اعتراض و مخالفت با توافق اولیه لندن و اتحادیه اروپا درباره برگزیت از سمت خود استعفا داده اند، حال منابع خبری استعفای سه مقام بلندپایه دیگر را نیز تائید نموده اند.

موج استعفاها در دولت انگلیس به دنبال اعلام توافق اولیه با اروپا

گفته شده استر مک وی، وزیر کار و بازنشستگی در دولت ترزا می نیز از سمت خود کناره گیری نموده و در نامه ای به ترزا نوشته است: توافقی که شما روز گذشته به کابینه ارائه کردید نتیجه همه پرسی برکسیت را محترم نمی شمارد.

همچنین، سوئلا برویرمن، معاون وزارت برگزیت، و سه مقام بلندپایه دیگر دولت نیز از سمت های خود کناره گرفته اند.

براین اساس علاوه دومینیک راب، وزیر برگزیت، و شایلش وارا وزیر ایرلند شمالی، سه عضو دیگر کابینه ترزا می در کمتر از یک روز از سمت خود استعفاء داده اند.

روز گذشته، ترزا می نخست وزیر انگلیس از دستیابی به یک توافق اولیه در کابینه این کشور بر سر توافق پیشنهادی از سوی اروپا برای اجرای برگزیت اطلاع داد و در سخنان کوتاهی که در برابر دفتر نخست وزیری ایراد کرد، توافق به دست آمده برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به سود منافع ملی این کشور توصیف کرد.

با این حال بسیاری از طرفداران برگزیت ترزا می را متهم می نمایند که تسلیم اتحادیه اروپا شده است و از سوی دیگر برخی معتقدند نخست وزیر نخواهد توانست موافقت پارلمان را در این زمینه کسب کند.

قرار است رهبران اتحادیه اروپا برای تائید توافق برکسیت روز 25 نوامبر (چهارم آذر) با یکدیگر دیدار نمایند، با این حال برخی گزارشهای تائید نشده حاکی از آن است که نمایندگان حزب محافظه کار در پارلمان انگلیس قصد دارند امضاهای لازم برای برگزاری رای عدم اعتماد به دولت را جمع آوری نمایند. در صورتی که 48 نماینده محافظه کار پارلمان خواهان برگزاری انتخابات برای رهبری حزب ش وند رهبری ترزا می در حزب به رای گذاشته خواهد شد که در شرایط فعلی با وجود مخالفت های بسیار درون حزبی علیه توافق اولیه با اتحادیه اروپا، ترزا می شانس کمی برای پیروزی مجدد برای پیروزی حزبش خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موج استعفاها در دولت انگلیس به دنبال اعلام توافق اولیه با اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج استعفاها در دولت انگلیس به دنبال اعلام توافق اولیه با اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید