پله نوردی باعث افزایش طول عمر می گردد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، محققان دریافتند افرادی که به طور منظم از پله ها بالا می روند، در مقایسه با افرادی که همواره از آسانسور استفاده می نمایند، 24 درصد کمتر در معرض خطر مرگ به هر دلیلی و 39 درصد کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند.

پله نوردی باعث افزایش طول عمر می گردد

نتایج نشان می دهد که بالا رفتن از پله ها با کاهش خطر ابتلاء به بیماری قلبی یا حمله قلبی، نارسایی قلبی یا سکته همراه است.

دکتر سوفی پادوک، محقق ارشد از بنیاد بیمارستان دانشگاه نورفولک بریتانیا، می گوید: اگر انتخابی بین رفتن از پله یا آسانسور دارید، به سراغ پله ها بروید زیرا به حفظ سلامت قلب شما یاری می نماید.

پادوک گفت: بالا رفتن از پله یک شکل عملی و قابل دسترس از فعالیت بدنی است. با وجود این، اغلب افرادی که برای رسیدن به طبقه بالاتر عجله دارند، پله ها را نادیده می گیرند.

پادوک می گوید: حتی فعالیت های بدنی کوتاه مدت تأثیرات مفیدی بر سلامتی دارد، و دوره های کوتاه بالارفتن از پله ها باید یک هدف دست یافتنی برای ادغام در برنامه های روزمره باشد.

برای این مطالعه، محققان داده های 9 مطالعه شامل بیش از 480000 نفر را جمع آوری کردند.

پادوک در ادامه اضافه کرد: بر اساس این نتایج، ما مردم را تشویق می کنیم که پله نوردی را در زندگی روزمره خود بگنجانند. مطالعه ما نشان داد که هر چه از پله ها بیشتر بالا بروید، فواید بیشتری دارد. بنابراین، چه در محل کار، چه در خانه یا هر جای دیگر، از پله ها بالا بروید.

منبع: گردشبان

به "پله نوردی باعث افزایش طول عمر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پله نوردی باعث افزایش طول عمر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید