چه کسی جای جیم کری را در انیمیشن سونیک خارپشت 3 پر می نماید؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، با جدایی جیم کری بازیگری که نقش دکتر اگمن رباتنیک را در مجموعه سونیک خارپشت بر عهده داشت، قسمت سوم این مجموعه قطعا به یک شرور نو احتیاج خواهد داشت که بتواند جای خالی اگمن را پر کند و به مبارزه با سونیک بپردازد.

چه کسی جای جیم کری را در انیمیشن سونیک خارپشت 3 پر می نماید؟

جیم کری، بازیگر کمدین برنده جایزه گلدن گلوب که در سونیک خارپشت و سونیک خارپشت 2 در نقش دکتر شیطانی، اگمن رباتنیک شرور به ایفای نقش پرداخته از محبوبیت بالایی میان سینمادوستان برخوردار است. با این حال کری گفته که میخواهد از این فیلم کناره گیری کند و به زودی نیز صنعت سینما را برای همیشه رها خواهد نمود.

در انتها بازی سونیک خارپشت 2، سونیک هم دکتر رباتنیک و هم یک ربات غول پیکر که از طریق او ساخته شده بود را با کمک هفت استاد زمرد شکست داد. ربات دکتر رباتنیک در حالی که او هنوز در داخلش بود نابود و همین امر باعث شد دانشمند دیوانه به واسطه ربات خودش کشته شود. اگرچه احتمال زنده ماندن او پس از نابودی ربات وجود دارد، اما به علت بازنشستگی کری، تعجب آور نیست اگر شاهد حضور رباتنیک در ادامه فرنچایز سونیک نباشیم.

اما هم اکنون که سونیک خارپشت 3 در حال فراوری است، به نظر می رسد این موضوع که اگمن در دنباله سوم حضور نخواهد داشت قطعی شده، بنابراین حال به یک شرور نو احتیاج است که بتواند جای خالی او را پر کند. اگرچه قطعا نمی توان انتظار داشت که شرور نو داستان به میزان دکتر رباتنیک، بامزه و دل نشین باشد اما می تواند رنگ و بوی تازه ای به فیلم ببخشد و سونیک و دوستانش را وارد چالش های نوی کند. بنابراین در این مطلب به تمامی کاراکترهایی اشاره شده که می توانند در دنباله سوم در نقش شرور فیلم ظاهر شوند.

1. مامور استون

مامور استون دستیار شخصی دکتر رباتنیک است که هم به خاطر ارادتی که به استاد سابقش یعنی رباتنیک دارد و هم به علت استعدادش در تهیه یک لته عالی شناخته شده و رباتنیک بارها از او تقدیر نموده بود. بنابراین نباید او را دست کم گرفت، زیرا خود رباتنیک گفته که استون دارای هوشی در سطح افراد نابغه است و همین امر باعث شده که بتواند او را در حین ساخت اختراعات و به کارگیری فناوری های پیشرفته اش کمک کند. در حقیقت استون درست همچون اگمن، ذاتا شرور، فوق العاده بی رحم و به شدت موذی و دورو است.

او در طول مدتی که در کافه مین بین بود، از این مهارت ها به نفع خودش استفاده می کرد و توانست مشتریان زیادی هم داشته باشد. اما او هیچ وقت کارهای موذیانه اش را کنار نگذاشت. کارهایی که از جمله آن ها می توان به تاکتیک های غیرقانونی ای اشاره نمود که از آن ها برای خلاص شدن از شر سایر کارمندانی که با او بد بودند استفاده کرد و یا زدن تهمت پول شویی به مدیرش آن هم فقط هفت روز بعد از استخدام شدن.

در انتها فیلم سونیک خارپشت 2، ما استون را مشاهده می کنیم که در کوشش است تا در سازمان گان (واحد نگهبان ملل) نفوذ کند و به این منظور لباس یکی از سربازان آن ها را به تن نموده است. این بدان معناست که به احتمال زیاد او در فیلم بعدی این فرنچایز به این سازمان پیوسته و در حال تحقق نقشه های شرورانه اش است. این احتمال وجود دارد که مامور استون بخواهد از سونیک به خاطر کشتن رئیسش انتقام بگیرد و به احتمال زیاد از هوش خود برای ایفای نقش رباتنیک و یا دانشمند و مخترع دیوانه ای مانند او استفاده خواهد نمود. در حقیقت استون به شدت به دکتر رباتنیک وفادار بوده و تنها نقطه ضعفش این است که همیشه به جای اینکه مستقل عمل کند ترجیح می دهد در زیر سایه او باشد. اما با همه این ها او این قابلیت را دارد که شرور بعدی فیلم سونیک باشد.

2. متال سونیک

قطعا تمام هواداران سونیک و بازی های ویدئویی این خارپشت با شخصیت متال سونیک آشنایی دارند. متال سونیک که یکی از اولین رقبای سونیک به شمار میرود، پتانسیل تبدیل شدن به شرور اصلی فیلم بعدی را دارد، به خصوص که داستان او به شدت با داستان دکتر رباتنیک گره خورده است. در اسطوره های سونیک، متال یک نسخه کپی شده از سونیک بود که از طریق اگمن و تنها با هدف کشتن سونیک واقعی ساخته شد. در حقیقت رباتنیک مجبور شد برای کشتن سونیک این موجود را بسازد و او را به نحوی برنامه ریزی کند تا از همه نظر یعنی چه از نظر شکل و فرم و چه از نظر قابلیت ها بهتر از سونیک باشد.

قاب فلزی متال سونیک فوق العاده بادوام است و توربین کوچک تعبیه شده در سینه اش می تواند به او کمک کند تا خیلی سریع تر از سونیک بدود و خیلی راحت بتواند از او سبقت بگیرد و برخلاف بقیه ربات های اگمن، یک واحد پردازشگر فوق العاده قدرتمند نیز به عنوان مغز برای او تعبیه شده که باعث می شود یک سر و گردن از سونیک بالاتر باشد. به علاوه این موجود از وجود هوش مصنوعی خاصی بهره می برد و همین هوش مصنوعی باعث شده به این باور برسد که برتر از سونیک است. بنابراین می توان گفت که اساسا متال سونیک تا به امروز برترین رباتی است که از طریق اگمن ساخته شده و این قابلیت را دارد که شرور فیلم بعدی سونیک باشد.

شاید ورود متال سونیک به این فرانچایز یکی از شواهدی باشد که نشان می دهد پیش تر رباتنیک از انرژی سونیک برای ساخت ربات ها و دستگاه های پیشرفته خود استفاده می نموده است. قبلا مشاهده کردیم که این دکتر دیوانه در حال کار بر روی یک پروژه نو است. پروژه ای که در فیلم های اول و دوم به آن پرداخته و بعدا، تعیین شد که آن پروژه چیزی نیست جز متال سونیک که که قرار است با انرژی بی حد و حصر خود سونیک را از پای در بیاورد. بنابراین قطعا با حضور شخصیت شروری به خطرناکی متال سونیک، می توان انتظار داشت که سونیک خارپشت 3 مملو از سکانس های اکشن فوق العاده مجذوب کننده باشد و به علاوه این کاراکتر بتواند به علت سابقه مشترکی که با اگمن داشته اندکی از رنگ و بوی کاراکتر جیم کری را به فیلم بعدی ببخشد.

3. سایه خارپشت

در صحنه میانی دنباله دوم سونیک، یک چهره بسیار برجسته از دنیا سونیک معرفی می شود که سایه خارپشت نام دارد و در حقیقت می توان گفت که بعد از متال سونیک، سایه بزرگ ترین رقیبی است که سونیک تا به امروز داشته، اما رقابت آن ها در شرایط متفاوتی شکل گرفته است. در حقیقت سایه به جای اینکه دشمنی باشد که تنها هدفش شکست دادن حریفش یعنی سونیک باشد، بیشتر یک ضدقهرمان است تا یک شرور، او موجودی است که با استفاده از تاکتیک های غیرمتعارف و وحشتناک، دست به انجام کارهای به ظاهر قهرمانانه می زند.

در حقیقت او تنها موجودی است که به طور یکسان هم با قهرمان ها درگیر می شود و هم با شرورها و در واقع هر کسی که از نظرش احمق یا دشمن بیاید مستحق نابود شدن است و او برای کشتنش از هیچ کوششی دریغ نخواهد نمود. بنابراین این طرز فکر و رفتار اوست که باعث شده در نقطه مقابل سونیک قرار بگیرد و به یکی از ابر شرورهای داستان او تبدیل شود.

هرچند سایه خارپشت از نظر اخلاقی نه آن قدرها بد است و نه آن قدرها خوب، اما معمولا اهدافی که در سر می پروراند با سونیک یکی نیستند و همین امر باعث می شود که آن ها مدام با هم در کشمکش باشند. هر چند همه هواداران سونیک انتظار دارند که آن ها در آینده ای نه چندان دور بالاخره با هم متحد شوند. زیرا قبلا مشابه این امر برای یکی دیگر از دشمنان سونیک تحت عنوان ناکلز نیز رخ داده و او که ابتدا دشمن سونیک بود بالاخره با او متحد شد. بنابراین حال که حضور سایه در فیلم بعدی سونیک تایید شده باید منتظر ماند و دید که آیا همان اتفاق برای او هم رخ می دهد و او پس از سال ها دشمنی به دوست سونیک تبدیل می شود یا خیر.

4. عذاب سیاه

اگرچه بسکمک از مردم با شخصیت عذاب سیاه آشنایی ندارند، اما داستان او با داستان پس زمینه سایه خارپشت گره خورده است. همان طور که در سکانس میانی فیلم قبلی مشاهده کردیم، سایه در یکی از لوله های واقع در آزمایشگاه متعلق به دکتر رباتنیک که عنوان پروژه سایه بر روی آن نقش بسته، نگهداری می شود. با این حال، گفته می شود که قدمت این پروژه به حدود 50 سال قبل از اتفاقات فیلم اول برمی شود. اگر فیلم سونیک 3 بخواهد به دقت تمام اتفاقات گذشته را مدنظر قرار دهد، باید به گذشته های دور بازشود و به کند و کاو در این رابطه بپردازد. زیرا سایه یکی از پروژه هایی بود که پدربزرگ اگمن، جرالد رباتنیک بر روی آن کار می کرد. در واقع پدربزرگ اگمن در پی شکلی از حیات بود که آن را شکل نهایی زندگی می نامید و در کوشش بود تا آن را محقق نماید.

برای اینکه پروژه سایه به طور کامل محقق شود، جرالد از عذاب سیاه، رهبر گونه ای بیگانه به نام بلک آرمز کمک می گیرد. عذاب مقداری از خون خود را به جرالد می دهد تا از طریق آن سایه را خلق نماید و همین امر باعث می شود که پروژه موفقیت آمیز باشد. با این حال، کمک عذاب سیاه به جرالد برایش بدون هزینه و رایگان نبود. زیرا جرالد به عذاب قول داده بود که استاد زمردها را به او تحویل دهد. کاری که در 50 سال گذشته قادر به انجامش نبوده و نتوانسته دین خود را ادا کند. بنابراین اگر سایه در فیلم بعدی ظاهر شود، این احتمال وجود دارد که شاهد حضور عذاب سیاه نیز در آن فیلم باشیم.

5. آشوب

یکی از اسطوره های اصلی بازی های سونیک که در سونیک خارپشت 2 به مخاطبان معرفی گردید، استاد زمرد نام دارد و همان طور که در فیلم نشان داده شد متشکل از ترکیب هفت زمرد آشوب است. در حقیقت استاد زمرد یک مصنوع دست ساز قدرتمند است که اگمن آرزو داشت به آن دست پیدا کند، ناکلز می خواهد آن را به سرزمین خود بازگرداند و سونیک ترجیح می دهد اجازه ندهد که این عنصر قدرتمند به دست هیچ کدام از آن ها بیفتد.

با این حال، تاریخچه استاد زمرد بسیار پیچیده تر از آن است که حتی فکرش را هم بکنید و در این داستان، ناکلز نقش مهمی را بر عهده دارد. استاد زمرد در ابتدا کاملا با زمردهای آشوب فرق داشت و قبیله اکیدنا که همان قبیله ناکلز هستند از آن محافظت می کردند. در واقع قبل از اینکه ناکلز، نگهبان زمردها شود (حتی قبل از اینکه قبیله اکیدنا به مخاطبان معرفی گردند)، این زمردها از طریق موجودی خدا گونه که به نام آشوب شناخته می شد نگهداری می شدند. آشوب موجودی جهش یافته است که از بدنی سرشار از انرژی بهره می برد.

در اصل آشوب که موجودی صلح طلب به شمار میرود، تنها یک هدف داشت و آن هم محافظت از استاد زمرد بود. اما پس از اینکه قبیله اکیدنا برایش دسیسه چیدند، آشوب به شدت خشمگین شد و با خود عهد کرد که دنیا را نابود کند. در نتیجه، قبیله اکیدنا از قدرت استاد زمرد برای محبوس کردن آشوب استفاده کردند تا بتوانند خود را از خطر او در امان نگاه دارند. بنابراین با توجه به این امر که هم اکنون استاد زمرد یک آیتم برجسته در فرنچایز سونیک خارپشت به شمار میرود، می توان انتظار داشت که آشوب به هر طریقی که شده بالاخره خود را رها کند و به جدال با دوستان سونیک بپردازد. قطعا اگر این اتفاق بیفتد او می تواند به یکی از دشمنان اصلی سونیک تبدیل شود و نقش پررنگی را در دنباله سوم این فرنچایز بر عهده داشته باشد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "چه کسی جای جیم کری را در انیمیشن سونیک خارپشت 3 پر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی جای جیم کری را در انیمیشن سونیک خارپشت 3 پر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید