اولین گروه از ساکنان فوکوشیما 8 سال بعد از زلزله به خانه و کاشانه خود بازگشتند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، با گذشت 8 سال از فاجعه زلزله و سونامی در شمال شرق ژاپن که منجر به انفجار نیروگاه اتمی فوکوشیما شد، با کاهش چشمگیر میزان تشعشعات اتمی، اولین گروه از ساکنین، به این ناحیه بازگشتند.

اولین گروه از ساکنان فوکوشیما 8 سال بعد از زلزله به خانه و کاشانه خود بازگشتند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ، برای اولین بار پس از زلزله شدید و سونامی در شهر فوکوشیما ژاپن که منجر به گداخت هسته ای نیروگاه اتمی این شهر شد، اولین گروه از ساکنین این شهر، مجدداً در آن ساکن شدند.

به نوشته روزنامه گاردین، پس از زلزله و سونامی شدید سال 2011 در ژاپن، نیروگاه اتمی فوکوشیما دچار انفجار شد و در پی این حادثه، ده ها هزار نفر از ساکنین این منطقه از آن گریختند. اکنون با گذشت 8 سال از آن سانحه، حدود 40 درصد از منطقه اکوما واقع در غرب این نیروگاه با توجه به کاهش معنی دار تشعشات، قابل سکونت اعلام شده است و ساکنین آن می توانند به منازل خود بازگردند.

مقامات محلی امیدوارند از ماه آینده شهرداری این ناحیه و سایر پروژه های زیرساختی، مردم بیشتری را به بازگشت شهروندان ترغیب نمایند.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن، روز یک شنبه مراسمی را به مناسب بازگشت بخشی از شهروندان به این ناحیه از فوکوشیما برگزار خواهد نمود. همچنین احتمال می رود برای بازگشایی نیروگاه مجاور این شهر، برای اولین بار در پنج سال اخیر، به این منطقه سفر کند.

در پی وقوع زلزله به قدرت 9 درجه در مقیاس ریشتر و سونامی متعاقب آن در تاریخ 11 ماه مارس 2011 در شمال شرقی ژاپن، گداخت هسته ای 6 رآکتور نیروگاه دائیچی در مجاورت شهر فوکوشیما، منجر به انفجار آن شد. به طوری که تشعشعات اتمی آن حتی به سواحل روسیه نیز رسید.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "اولین گروه از ساکنان فوکوشیما 8 سال بعد از زلزله به خانه و کاشانه خود بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین گروه از ساکنان فوکوشیما 8 سال بعد از زلزله به خانه و کاشانه خود بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید