خبرنگاران 5 حوزه زیست فناورانه برای بوشهر تدوین شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، بوشهر-خبرنگاران- استاندار بوشهر گفت: پنج حوزه اولویت دار زیست فناوری بر اساس مزیت های این استان تعریف و تدوین شد.

خبرنگاران 5 حوزه زیست فناورانه برای بوشهر تدوین شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در ارتباط تصویری استانداران با مسئولان پارک علم و فناوری کشور گفت: این حوزه ها شامل زیست فناوری دریایی گیاهان و سلامت، صنایع فناوری دریایی گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی، نفت، گاز و صنایع شیمیایی هستند.

وی با بیان اینکه کشاورزی و تأمین آب از طریق پروژه های آب شیرین کن از دیگر اولویت های این استان است، اضافه کرد: در این راستا سند علم و فناوری تدوین و صندوق علم و فناوری استان هم راه اندازی شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در زمان حاضر 18 شرکت دانش بنیان دانشگاهی فعال در استان بوشهر فعال هستند گفت: 51 هزار دانشجو و 698 عضو هیات علمی در 49 واحد دانشگاهی این استان مشغول به تحصیل هستند.

گراوند گفت: در زمان حاضر 27 شرکت دانش بنیان با 152 محصول فناورانه در بوشهر فعال است این درحالی است که تا پیش از دولت تدبیر و امید تنها 2 شرکت دانش بنیان در استان وجود داشت.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت 101 واحد فناوری در استان بوشهر ایجاد شده و 34 هکتار زمین نیز در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار گرفته شده است.

استاندار بوشهر با اشاره به راه اندازی هفت مرکز رشد در شهرستان های استان بوشهر گفت: دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز دارای 10 مرکز نوآوری، توسعه و فناوری، چهار پژوهشکده و مرکز پژوهشی، 36 مرکز نوآور و 10 شرکت دانش بنیان با 127 محصول فناورانه است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر هشت مرکز فناور با هشت محصول فناورانه در مرکز رشد و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فعال است.

استاندار بوشهر گفت: برج فناوری و دانشکده کسب وکار بوشهر از پروژه های در دست اجرا است که به زودی با دستور رئیس جمهور عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

وی اضافه کرد: شهرک زیست فناوری دلوار از دیگر پروژه های در دست اجرای بوشهر است که 100 هکتار زمین برای آن اختصاص یافته و در حوزه زیست فناوری دریایی فعالیت می کند.

گراوند گفت: اقتصاد دانش بنیان استان به عنوان پایلوت کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و پروژه های پیشران در حوزه زیست بوم نوآوری در بوشهر انجام و مورد بهره برداری قرار گرفته است که دانشکده سیستم هوشمند و علوم اداری، دانشکده علوم و فناوری و نانو زیستی، مجتمع فناوری و کتابخانه عمومی دانشگاه خلیج فارس از آن جمله است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 5 حوزه زیست فناورانه برای بوشهر تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 5 حوزه زیست فناورانه برای بوشهر تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید