هشدار اشتاین مایر درباره خطرات روزافزون برای پروژه اروپایی

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، رئیس جمهور آلمان ضمن هشدار درباره منزوی شدن آلمان در اروپا درباره خطراتی که پروژه اروپایی را تهدید می نماید هشدار داد.

هشدار اشتاین مایر درباره خطرات روزافزون برای پروژه اروپایی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان از کشورش خواست تا یک آنالیز انتقادی از سیاست اروپایی خود را در دستور کار قرار دهد.

وی در این باره گفت که این خطر واقعی است که آلمان در اروپا منزوی گردد هر چند که بهترین نیات و تصمیمات را داشته باشد.

وی که روز گذشته در برلین و به مناسبت بازگشایی یک نشست درباره اتحادیه اروپا سخن می گفت همچنین توضیح داد که این تحول در سال های اخیر آشکار شده است.

رئیس جمهور آلمان همچنین درباره دیدگاه مبنی بر عادلانه بودن رفتارهای خود هشدار داده و گفت: آلمانی ها البته دوست دارند خود را به عنوان بهترین اروپاییان در نظر بگیرند و بخصوص توجه ویژه ای به منافع خود دارند. اما در نگاه دیگران ما اغلب خیلی متفاوت تر به نظر می رسیم. آیا ما همواره به گونه ای رفتار می کنیم که در صحبت های ما درباره سرنوشت اروپا ضروری ارزیابی می گردد؟

اشتاین مایر همچنین توضیح داد که بخصوص پتانسیل های جدایی و بیگانگی در زمینه سیاست مالی و پولی ایجاد می گردد. ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که شکاف های بین درآمدها و بازنشستگی های بالا در آلمان و درآمدهای پایین در دیگر کشورهای اروپایی این ایده اروپایی را که همه باید مشترکا در این اتحادیه برنده باشند و فرصت برابر داشته باشند را نقض کند.

وی اضافه نمود: اگر این نابرابری های فرصت های زندگی و تجربیات زندگی به شرایطی دائمی تبدیل گردد ایده اساسی اتحادیه اروپا اعتبار خود را از دست می دهد.

اشتاین مایر همچنین کمتر از دو هفته مانده تا انتخابات پارلمانی اروپا یک اقدام قدرتمندانه تر در حمایت از این اتحادیه را درخواست نموده و تاکید نمود که در این انتخابات مسئله رفاه مطرح نیست بلکه مسئله میراث روشنگری و لیبرال دموکراسی اروپا مطرح است.

وی همچنین این مسئله را یادآوری کرد که هفته گذشته 21 رئیس اتحادیه اروپایی در یک درخواست مشترک شهروندان را به شرکت در انتخابات پارلمانی اروپا دعوت کردند.

اشتاین مایر همچنین هشدار داد که اتحادیه اروپا به وسیله بی علاقگی و بی تفاوتی ها در معرض تهدید واقع شده است. این خطر واقعی است. پروژه اروپایی در معرض تهدید واقع شده است چرا که شمار افراد مشکوک و مخالف با آن افزایش می یابد. فشارها از خارج افزایش می یابد و دموکراسی و حاکمیت قانون همچنین در داخل این اتحادیه زیر سوال قرار می گیرد. اخیرا انتقادهای سختی از طرف کمیسیون اروپایی به قوانین دادگستری و وضعیت رسانه و فساد روزافزون در مجارستان، لهستان و رومانی وجود داشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هشدار اشتاین مایر درباره خطرات روزافزون برای پروژه اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار اشتاین مایر درباره خطرات روزافزون برای پروژه اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید