کرونا در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، شمار مبتلایان از 230 نفر گذشت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، هرچند برخی کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس، آمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا را اعلام نمی کنند، با این حال تا به امروز شمار مبتلایانِ اعلام شده در آنها از دویست و سی نفر فراتر رفته است.

کرونا در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، شمار مبتلایان از 230 نفر گذشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا یا کووید-19 در کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس به 234 نفر رسید.

با آنکه فؤاد ابراهیم از معارضان سیاسی عربستان و مقیم خارج این کشور در توییتی نوشت که این کشور آمار واقعی مبتلایان را اعلام نمی کند، وزارت بهداشت عربستان سعودی بامداد امروز از ثبت چهار مورد جدید از مبتلایان به ویروس کرونا خبر داد.

ریاض که مسجد الحرام را به صورت موقت بست اما چند روز بعد آن را بازگشایی کرد، همچنان عمره مفرده را ممنوع و فعالیت های دینی در همه مساجد سطح کشور را لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری عربستان (واس)، همچنین مقامات وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرده اند که سفر شهروندان و افراد مقیم عربستان، به نُه کشور امارات، عراق، لبنان، سوریه کویت، مصر، بحرین، ایتالیا و کره جنوبی و بالعکس تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وزارت بهداشت سعودی امروز در بیانیه ای ضمن اعلام ثبت چهار مبتلای جدید، اظهار داشت، یکی از چهار نفر، شهروند ساکن استان قطیف (شرق عربستان) و بستری در بیمارستان قطیف است. دو نفر دیگر نیز دو زن از اتباع بحرین هستند که از عراق وارد عربستان شده اند و اکنون در استان قطیف بستری هستند و مبتلای چهارم نیز یک مقیم آمریکاست که از سفر بازگشته بود و در مسیرش به عربستان از فیلیپین و ایتالیا گذشته بود و هم اکنون به بیمارستان شهر ریاض منتقل شده است.

به گفته مسئولان وزارت بهداشت عربستان، شمار مبتلایان در این کشور به ویروس کرونا به پانزده نفر رسیده است.

در بحرین، مجموع افراد مبتلا به این ویروس به 85 نفر رسیده است. مناف القحطانی عضو کمیته ملی مبارزه با ویروس کرونا در بحرین در این خصوص گفت، از زمان آغاز انتشار این ویروس، 7131 نفر معاینه شده اند و معین شد که 85 نفرشان مبتلا هستند. القحطانی گفته که شش نفر از این آمار، بهبود پیدا کرده اند.

در کویت، وزارت بهداشت روز یکشنبه از ثبت یک مبتلای جدید طی 24 ساعت گذشته خبر داد تا مجموع افراد مبتلای اعلام شده در این کشور به 62 نفر برسد.

پیش از این کشورها نیز وزارت بهداشت امارات اعلام کرده بود که با ثبت 15 مورد جدید، مجموع افراد مبتلا در این کشور به 45 نفر رسیده و هفت نفر نیز بهبود پیدا کرده اند.

وزارت بهداشت قطر نیز با اعلام ثبت سه مبتلای جدید، تا به امروز از وجود 15 مبتلا در این کشور خبر داده است.

وزارت بهداشت کشور عُمان نیز مجموع افراد مبتلا شده به این ویروس در عمان را 12 نفر اعلام کرده است.

عراق نیز امروز با اعلام ثبت پنج مبتلای دیگر اظهار داشت که مجموع مبتلایان در این کشور به 67 نفر رسیده است.

طبق گزارش ها، این ویروس تا به امروز بیش از صد هزار نفر در سراسر جهان را مبتلا کرده که حدود 3400 نفرشان جان خود را از دست داده اند. بیشتر قربانیان در چین و ایتالیا و کره جنوبی هستند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرونا در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، شمار مبتلایان از 230 نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، شمار مبتلایان از 230 نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید