ائتلاف الفتح: تحرکات آمریکا در حریم هوایی عراق باید کاهش یابد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، ائتلاف الفتح از نخست وزیر عراق خواست کاری کند که حرکت نیروی هوایی آمریکا در حریم هوایی عراق کاهش یابد.

ائتلاف الفتح: تحرکات آمریکا در حریم هوایی عراق باید کاهش یابد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ، ائتلاف الفتح عراق بر لزوم کاهش تحرکات نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در آسمان این کشور تأکید کرد.

نسیم عبدالله عضو ائتلاف الفتح از عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق خواست که کاری کند که حرکت نیروی هوایی آمریکا در حریم هوایی عراق کاهش یابد.

شبکه خبری الاتجاه عراق اعلام نمود که سامانه های دفاعی نداریم که به ما امکان دهد که به هر گونه تجاوز پاسخ دهیم.

عبدالمهدی 24 مرداد ماه جاری توضیح داد که باید همه توافقات مربوط به پرواز در حریم هوایی عراق لغو شده و به توافقات اصولی منحصر خواهد شد.

این مسئله شامل پروازهای شناسایی، شناسایی مسلح، پرواز جنگنده ها، بالگردها و انواع پهپادها برای طرف های عراقی و غیرعراقی می گردد و موافقت آن صرفا از طرف فرمانده کل نیروهای مسلح (نخست وزیر) یا نماینده اوست.

نخست وزیر عراق همچنین اعلام نمود که هرگونه پرواز بر خلاف آنچه گفته شده، پرواز از سوی دشمن تلقی خواهد شد و پدافند هوایی عراق نیز فورا بدان پاسخ خواهد داد.

ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا نیز آدینه (روز گذشته) اعلام نمود به دستورالعمل های صادرشده از سوی نخست وزیری عراق در مورد پروازهای غیرمجاز در آسمان این کشور پایبند خواهد بود.

ائتلاف آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام نمود که این ائتلاف به عنوان میهمان عراق به تمامی قوانین و دستورالعمل های دولت مرکزی این کشور پایبند است.

قبل از این، مقام های ارشد ائتلاف آمریکا برای گفت وگو درباره دستورالعمل نخست وزیر عراق با مقام های وزارت دفاع این کشور دیدار و گفت وگو کردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "ائتلاف الفتح: تحرکات آمریکا در حریم هوایی عراق باید کاهش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف الفتح: تحرکات آمریکا در حریم هوایی عراق باید کاهش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید