تعاریف و اصطلاحات

5 بازیکن مطرح در لیست سیاه اسکوچیچ؟، دلایل حذف دو پرسپولیسی و یک استقلالی از تیم ملی خبرنگاران

می خواهیم به چند بازیکنی اشاره کنیم که در لیست های قبلی و فعلی دراگان اسکوچیچ جایی نداشته و به تیم ملی دعوت نشده اند و به نوعی لیست سیاه او را تشکیل داده اند.

22 فروردین 1400

داستان حقوق مولفان در ایران

هفته قبل به یارانه به عنوان اولین مساله در فهرست مسائل صنعت نشر کشور و آسیب شناسی آن پرداختیم.

21 فروردین 1400

تعبیر خواب حیوانات عجیب و غریب چیست؟

تعبیر خواب حیوانات عجیب و غریب و دیدن آن ها در خواب اشاره به به احساس درونی بیننده خواب درباره رو به رو شدن با مجموعه ای از افکار، هیجانات خاص یا رفتار ها دارد.

28 اسفند 1399

شیدینگ ابرو چیست و روش انجام آن چگونه است؟

در حال حاضر شیدینگ ابرو بهترین روش حالت بخشیدن به ابرو هاست. در این روش در کنار حفظ فرم طبیعی ابرو ها، با ایجاد سایه در آن ها نواحی خالی ابرو نیز پر می گردد.

26 اسفند 1399

لزوم انجام آزمایش ژنتیک در دوران بارداری چیست؟

آزمایش ژنتیک در دوران بارداری شما را از احتمال تولد نوزادی با مسائل ژنتیکی مطلع می سازد. بیماری های همچون تالاسمی، فیبروز کیستی، تای ساکس و ... به وسیله این آزمایش قابل تشخیص می باشند.

2 اسفند 1399

وجه التزام در قراردادها چیست؟

وجه التزام مبلغی است که در قرارداد مشخص می گردد تا در صورت عدم انجام تعهدات هر یک از طرفین معامله به عنوان جریمه از او دریافت گردد. وجه التزام به انگلیسی Consideration یا Penalty clause گفته می گردد.

19 بهمن 1399

آب راکد چه ویژگی هایی دارد؟ (طهارت با آب راکد)

آب راکد به آبی گفته می شود که نه از جایی می جوشد (مثل چشمه) و نه جریان دارد (مثل رود). آب کر و آب قلیل انواع آب های راکد هستند.

8 بهمن 1399

اختلافات مجلس و دولت، برنده ای ندارد، چشم های شان را به خرداد 1400 دوخته اند

در روز های اخیر اختلافات مجلس با دولت بیشتر عیان شده است. مجلس در مقابل مخالفت صریح دولت، قانون یارانه کالا های اساسی را تصویب کرد و محمدباقر قالیباف با امتناع رئیس جمهور از ابلاغ قانون یارانه کالا های اساسی، 17 آذر آن را ابلاغ کرد. از دیگر سو مجلس به تصویب...

6 بهمن 1399

بچه ها از چه سنی می توانند تلفن هوشمند داشته باشند؟

از آنجا که تلفن های هوشمند به یکی از کالا های اساسی زندگی مدرن تبدیل شده اند، این سوال همیشه وجود دارد که آیا باید به کودک تلفن همراه بدهیم یا خیر و اساسا از چه سنی والدین باید به این موضوع اهمیت دهند.

7 دی 1399

خواص کلاژن برای پوست و سلامتی چیست؟

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن انسان است که در استخوان ها، عضلات، پوست و تاندون ها یافت می شود. این ماده است که اجزای بدن را به هم نزدیک می کند. کلاژن برای تأمین مقاومت و ساختار، داربست تشکیل می دهد. کلاژن درون زا کلاژن طبیعی است که توسط بدن تولید می شود....

9 آذر 1399

اعتراض پرسپولیس به محرومیت 6 ماهه عیسی آل کثیر

خبرگزاری خبرنگاران- مسئولان باشگاه پرسپولیس به دلیل محرومیت شش ماهه آل کثیر به AFC اعتراض کردند.

23 آبان 1399

سود 24 درصدی وسپهر در 5 روز، عرضه اولیه بعدی چیست؟

عرضه اولیه وسپهر زیر مجموعه بانک صادرات که 30 شهریور در فرابورس عرضه شد تنها در 5 روز اول بازگشایی در تابلوی معاملات 267 هزار تومان برای خریداران بازدهی به همراه داشت.

14 آبان 1399

تعبیر خواب برق (الکتریسیته و صاعقه)

با تعبیر خواب برق رفتن، تعبیر خواب قطع شدن برق، تعبیر خواب صاعقه و تعبیر خواب الکتریسیته در مجله اینترنتی خبرنگاران همراه ما باشید.

12 آبان 1399

ماسک سیاه (بلک ماسک)؛ از روش تهیه و مصرف تا خواص بی نظیرش!

ماسک سیاه از جمله ماسک هایی است که به دلیل نتایجی که برای پوست داشته است، در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر شما نیز برای رفع لکه های پوستی و کاهش چربی پوستتان همه چیز را امتحان کرده اید و نتیجه دلخواه را ندیده اید پیشنهاد می کنیم این مقاله...

6 آبان 1399

خشم در بچه ها؛ چگونگی رفتار، راه های کنترل و کاهش آن

آگاهی از نحوه رفتار با بچه ها در هنگام عصبانیت آنان تا حدودی سخت است؛ چرا که بچه ها بسته به سن شان می توانند واکنش های متفاوتی در برابر عوامل محیطی مختلف داشته باشند. همچنین بعضی از بچه ها علی رغم سن پایین شان خشم خود را از مسائل مختلف پنهان می نمایند که...

3 آبان 1399

مزایای استفاده از چاپ لیبل سفارشی برای بازاریابی تجاری چیست؟

لیبل ها بطور گسترده ای توسط مشاغل و صنایع مورد استفاده قرار می گیرند زیرا به چاپ اطلاعات مهم کمک می کند. شما می توانید هر چیزی را بر روی لیبل اعم از نام محصول ، شماره دسته ، تاریخ تولید و غیره چاپ کنید. در بین انواع لیبل های موجود در بازار، لیبل های چاپی...

17 تیر 1399

نئولیبرالیسم و ضعف آن در تحلیل

به گزارش خبرنگاران، نظام بهرامی کمیل، جامعه شناس و منتقد فرهنگی و نویسنده کتاب هایی چون گونه شناسی روشنفکران ایرانی، نام باوری و… در تازه ترین یادداشت خود به بحث درباره مفهوم نئولیبرالیسم پرداخته است. این یادداشت را در ذیل بخوانید:

8 دی 1398

آشنایی با مذهبی ترین کشورهای دنیا ، نقش مذهب در زندگی افراد

دین و دینداری در مذهب های گوناگون تعاریف متفاوتی دارد و هر کشوری در سراسر دنیا براساس باورهای مذهبی خود دارای مردمی با باورهای گوناگون است. در کل، اعتقاداتی که نحوه صحیح زندگی را بیان می نمایند، تعریفی جامع از دین و مذهب ارائه می دهند. بر طبق همین تعریف،...

28 آبان 1398